Lifestyle blog

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal

Coś dla fanów

Jakiś czas temu trafiła w nasze ręce książka Księżniczka Celestia i lato królewskich fal od Wydawnictwa Egmont. Moja córka bardzo lubi kucyki, w domu ma całkiem sporą kolekcję, a bajki i książki zawsze oglądamy i czytamy z miłą chęcią. My little Pony to po Krainie Lodu druga ulubiona bajka Marysi. Tak więc z wielkim uśmiechem na twarzy przyjęła ją do swojej biblioteczki.

Od wydawnictwa

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal to pierwszy tom powieści z cyklu „Księżniczki Equestrii”.

Księżniczka Celestia, znakomita nauczycielka i mentorka Twilight Sparkle, zawsze gotowa jest służyć swoim poddanym. Gdy jej dawna przyjaciółka, księżna Diamond Waves, prosi ją o pomoc, Celestia nie waha się ani chwili i niezwłocznie rusza do niej do Monacolt. Okazuje się, że to przepiękne nadmorskie miasto znajduje się na krawędzi zagłady, a żaden ze studentów tamtejszej akademii nie jest gotowy stawić czoła niebezpieczeństwu, które czyha na mieszkańców.
Jednak kiedy księżniczka Celestia przybywa do Monacolt i spotyka swoich nowych uczniów, ze zdziwieniem odkrywa klasę złożoną z niezwykle skupionych i uważnych młodych jednorożców. Co może zatem być przyczyną ich niepowodzeń? Może to nie oni potrzebują pomocy, tylko księżna Diamond Waves? Czy księżniczka Celestia znajdzie sposób, by tchnąć magię w mury akademii?

Przeżyj niesamowitą przygodę razem z Celestią, a następnie rozwiąż bonusowe zadania, które ten wspaniały alikorn przygotował specjalnie dla ciebie!

Pierwsze wrażenie

Książka wydana jest w grubej sztywnej oprawie. Okładka bardzo kolorowa z ilustracją kucyka, a konkretniej księżniczki Celestii. Całość liczy sobie 160 stron. Dla każdego młodego czytelnika zafascynowanego światem kucyków będzie to zapewne świetny prezent. Bardzo podoba mi się format tego wydania. Jest dość niewielki w porównaniu z innymi książkami, wymiary: 14.6cm x 21.6cm. Na pewno zmieści się w dziecięcym plecaku i zbytnio go nie obciąży, bo mimo, że jest dość gruba waży niewiele ponad 0.30kg.

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal
Księżniczka Celestia i lato królewskich fal

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal

Wiek ma znaczenie

Książkę zamówiłam z nadzieją, że razem z córką będziemy czytać wieczorami. Widziałam, że przeznaczona jest dla grupy wiekowej 8-11lat, jednak liczyłam, że mimo wszystko przypadnie jej do gustu. Pierwsze spotkanie Marysi z książką było bardzo pozytywne, okładka zrobiła na niej dobre wrażenie. Wiadomo, księżniczka Celestia to jej ulubienica ;) W biblioteczce również przygotowała dla niej miejsce, tuż obok komiksów o kucykach. Niestety na tym jej fascynacja się skończyła. Powód? Brak kolorowych ilustracji wewnątrz.  Moja córka ma 6 lat, obrazki w książkach są dla niej bardzo ważne (jak nie najważniejsze). Zawsze kiedy czytam jej na dobranoc, zerka mi przez ramię i ogląda kolorowe ilustracje. Tutaj jej tego zabrakło. No cóż…poczekamy jeszcze. Książka nie zginie, a do 8 urodzin zostało tylko 1,5 roku.

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal

ksiezniczka Celestia i lato królewskich fal

ksiezniczka Celestia i lato królewskich fal

Dla kogo więc Księżniczka Celestia i lato królewskich fal?

Myślę, że znakomicie sprawdzi się u dzieci szkolnych. Takich które potrafią już same czytać, a ilustracje nie są wyznacznikiem tego czy książka jest ciekawa, czy też nie.  Duży i wyraźny tekst, na pewno ułatwi czytanie małym amatorom czytelnictwa. Tym bardziej polecam dla starszych dziewczynek, ze względu na ciekawe zadania, które znajdują się na kilku ostatnich stronach.