Lifestyle blog

Książki o Basi

Dziś przychodzę do Was z dobrze nam już znaną bohaterką jaką jest Basia. Tym razem Egmont wzbogaciło naszą biblioteczkę od dwie nowe książki o Basi w roli głównej. Basia i śmieci oraz Basia wielka księga pytań. Myślę, że te książki zainteresują nie tylko fanów małej bohaterki, ale spodobają się także tym, którzy jeszcze jej nie znają. Dla nas jest to już kolejne spotkanie z tą uroczą dziewczynką i serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z dwoma nowymi tytułami.

Książki o Basi

Basia i śmieci

To pouczająca historyjka, która porusza bardzo ważny w dzisiejszych czasach temat śmieci. Przedstawiona w książce problematyka pokaże najmłodszym dlaczego warto dbać o środowisko, oraz podpowie co możemy zrobić dla naszej planety, aby nie była ona tak zanieczyszczona śmieciami. Fantastyczne opowowiadanie z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, ale też dorosłym. W bardzo przyjemny sposób pokaże na przykład dlaczego warto zamienić foliowe reklamówki na te wielorazowego użytku. Najmłodsi dowiedzą się też, że dzięki niewielkim zmianom w życiu można ocalić np. życie wielorybów oraz innych istot żyjących z nami na ziemi. Zdecydowanie jest to książka dla wszystkich, a jej treść porusza mega ważny dla naszego życia temat. Myślę, że ta książka obowiązkowo powinna znaleźć się w domowej biblioteczce.

Książki o Basi

Basia wielka księga pytań

To bardzo ciekawa książka pełna różnorodnych opowiadań, w których bliscy Basi odpowiadają na jej pytania. Nie które z nich w ogóle nie są łatwe, wręcz przeciwnie są kłopotliwe i trudne. Zdarza się też tak, że to Basia odpowiada na pytania bliskich. To doskonały sposób, by uzmysłowić najmłodszym, że rozmowa to wazna część naszego dnia i warto rozmawiać o wszystkim. Jeżeli Twoje dziecko też zadaje mnóstwo pytań, jest ciekawe świata i wszystko je interesuje, to ta książka z pewnością przypadnie mu do gustu. Dowie się z niej np. dlaczego dorośli mówią brzydkie słowa, czy na śniadanie można dostać żelki, skąd bierze się bałagan, czy jak działa bankomat. To tylko kilka przykładów, a tych pytań jest całe mnóstwo. Szczerze polecam – jest to fantastyczna książka z której dziecko z pewnością wyniesie bardzo dużo wartościowych treści.

Książki o Basi

 

Seria książek o przesympatycznej Basi napisana jest przez znany już duet, czyli Zofia Stanecka i Marianna Oklejak. Obydwie mają twarde okładki i ilustracje w znanym już basiowym stylu. Książki napisane są bardzo przystępnym dla dzieci językiem. Myślę, że książki o Basi idealnie sprawdzą się na prezent z okazji zbliżającego się dnia dziecka.