Lifestyle blog

Polscy superbohaterowie

Szeregi naszej biblioteczki zasiliły ostatnio dwie fantastyczne pozycje. Seria książek dla dzieci Polscy Superbohaterowie od wydawnictwa RM, jest doskonałą propozycją dla wszystkich miłośników polskiej historii, ale nie tylko. Książki z pewnością przypadną do gustu młodszym jak i starszym czytelnikom. Jeżeli jesteście ciekawi jak prezentują się te książki dla dzieci to serdecznie zapraszam.

Polscy superbohaterowie

Seria polscy superbohaterowie

Książki dla dzieci zwykle kojarzone są z mnóstwem kolorowych ilustracji, bajkami i pięknymi historiami o księżniczkach i królewiczach na białym koniu. Tym razem jednak chciałabym Wam pokazać książki dla dzieci, dzięki którym młodzi odbiorcy dowiedzą się o niezwykłych Polkach i Polakach. Warto, aby nasze dzieci od najmłodszych lat poznawały historię. U nas najlepszym sposobem na zapoznanie córek z ciekawostkami jest czytanie. Dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po serię Polscy superbohaterowie.

Mieszko I tajemnicze drewienko

To fantastyczna książka, która każdego czytelnika zabierze w niezwykłą podróż historyczną w czasy średniowiecza. Opowiada ona o chłopcu Piotrusiu, który podczas warsztatów archeologicznych znajduje tajemnicze drewienko. Pani archeolog pozwala zabrać mu je do domu, ponieważ według niej, to tylko kawałek deski nadgryzionej przez korniki. Okazuje się  jednak, że drewienko, ma niezwykłą moc przenoszenia w czasie. Bohater razem ze swoim bratem Tomkiem stają się świadkami wielu historycznych faktów, w których główny prym wiedzie oczywiście Mieszko I. Jeżeli tak jak bohater tej książki dla dzieci chcecie poznać ważne momenty życia tego władcy, to musicie ją przeczytać.

Polscy superbohaterowie

Tadeusz Kościuszko wakacje z wodzem

Kolejny tytuł, to historia Antosia, który udaje się na wakacje do babci i dziadka i na wieś. Niestety nie jest on zadowolony z takiego obrotu sprawy. Dziadków dawno nie widział, a obecność kuzyna i kuzynki dodatkowo go frustruje, gdyż wolą oni jeździć konno niż grać z nim na konsoli. Jednak z czasem główny bohater przekonuje się, że pobyt na wsi to fantastyczna zabawa, szczególnie wtedy gdy dziadek ma zamiar wcielić się w postać Tadeusza Kościuszki podczas historycznego wydarzenia. W tym opowiadaniu dzieci, tak jak Antoś dowiedzą się sporo na temat tytułowego bohatera, bo dziadek fantastycznie potrafi opowiadać historie, a dodatkowo zobaczą jak wspólnie kuzyni starają się pomóc dziadkowi w zdobyciu wymarzonej roli.

Polscy superbohaterowie

Seria książek dla dzieci Polscy Superbohaterowie opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach. To historia zapisana w bardzo przystępny dla dziecka sposób. Książki są ładnie wydane, napisane zrozumiałym językiem, a trudne słowa są wyjaśnione na dole każdej strony. Myślę, że to świetne urozmaicenie dla tradycyjnych bajek dla dzieci.