Lifestyle blog

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

Egmont

Dziś chciałabym Wam pokazać dwie ciekawe książki od Egmont. Dość cienkie, ale fajnie napisane wzbudziły zainteresowanie moich obydwu córek. Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce, to dwie ciekawe pozycje które z pewnością zainteresują Wasze dzieci. Mamy z tej serii już kilka w naszej biblioteczce, a teraz wzbogaciliśmy się o kolejne dwie. Fajne lekkie opowiadania przypadły nam bardzo do gustu.

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

Droga do Nobla

Fantastyczna historia o Marii Skłodowskiej-Curie, to bardzo wciągająca historia o tej wyjątkowej postaci. Świetnie napisana z pewnością zainteresuje nie jednego starszaka. Duże litery w tekście pozwalają ćwiczyć czytanie, a czarno-białe ilustracje nie rozpraszają uwagi od tekstu. Polecam ją każdemu ciekawskiemu Maluchowi. Z pewnością przypadnie Wam do gustu. Na 64 stronach poznamy na prawdę ciekawą historię o niezwykłej osobie – myślę, że to znakomity prezent nawet dla starszych dzieci. Na końcu ksiązki znajdziemy spis trudnych wyrazów, oraz opis co one znaczą, tak więc z pewnością powieść będzie zrozumiała. Oczywiście ostatnie strony to także naklejki, po które moje córki sięgają najchętniej ;)

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

Od Wydawnictwa

Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, przede wszystkim tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano kobiet na studia, skończyć je na najlepszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym wynikiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.

Trzeci poziom serii Czytam sobie to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Seria czytam sobie została przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków.

Baba Jaga w Ameryce

Ciekawa a zarazem humorystyczna opowieść którą każde dziecko z pewnością chętnie pozna. Tytułowa Baba Jaga wybiera się w podróż po otrzymaniu listu. Po drodze czeka ją mnóstwo przygód i zdarzeń, które z zainteresowaniem śledziły moje obydwie córki. Książka, zresztą jak wszystkie z tej serii, jest napisana zrozumiałym językiem. Czcionka jest duża, więc spokojnie dziecko uczące się czytać bez problemu sobie poradzi. Kolorowe zabawne ilustracje to dodatkowe urozmaicenie, szczególnie dla tych mniejszych czytelników.

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

Od Wydawnictwa

W „Babie Jadze w Ameryce” jest wszystko: zagadka, rodzinna tajemnica, szalone przygody, nieoczekiwany zwrot akcji, szczęśliwe zakończenie, bar na końcu świata, szczotka zamiast miotły, dzikie zwierzęta, tornado, typ spod ciemnej gwiazdy, nowojorska policja, a nawet duchy! Do tego mnóstwo humoru, także absurdalnego, co sprawia, że historię Baby Jagi czyta się z przymrużeniem oka. To doskonała propozycja dla dzieci, które kontynuują naukę samodzielnego czytania. Śledząc przygody energicznej starszej pani, młody czytelnik pochłania stronę po stronie. I oto chodzi!

Czytam sobie to trzypoziomowy program literacki wspierający naukę czytania, przeznaczony przede wszystkim dla dzieci w wieku 5-7 lat. Autorami tekstów są wybitny polscy pisarze i poeci, a ilustracje stworzyli najlepsi graficy. Książki z drugiego poziomu serii oswajają dzieci z dłuższymi zdaniami, a także wprowadzają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone obok tekstu ramki pozwalają ćwiczyć sylabizowanie.
Teksty składają się z 800-900 wyrazów, 23 podstawowych głosek oraz „”h””; występują w nich również zdania złożone. Seria Czytam sobie została przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków.

Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce

To znana nam już świetna seria książek czytam sobie. Bardzo charakterystyczne książeczki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Każdy rodzic z pewnością znajdzie dla swojego Malucha tą idealną propozycję, a jest w czym wybierać. Ciekawie napisane, z ilustracjami a do tego dużą i czytelną czcionką z pewnością spodoba się nie jednemu dziecku. Droga do Nobla i Baba Jaga w Ameryce to z pewnością książki, które powinny znaleźć się w domowej biblioteczce.