Lifestyle blog

Muminki

Bajkę o Muminkach pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Nigdy nie pałałam do niej sympatią, jednak moja córka właśnie tą bajkę bardzo sobie upodobała i namiętnie ogląda. Kiedy otrzymałam najnowszą ofertę od Harper Kids postanowiłam uszczęśliwić ją trzema ciekawymi tytułami.

Muminek i złoty liść

Książki o Muminkach

Bardzo ładnie ilustrowane książki przypadły do gustu mojej 6-letniej córce. Niewątpliwie dużym plusem dla mnie jest fakt, że całość pisana jest dość dużą czcionką. Będzie to nieoceniona pomoc przy nauce czytania. Łatwo rozpoznać literki co jest dużym ułatwieniem. Muminek i gwiazdka z nieba najbardziej spodobała się Julce, pewnie dlatego, że mowa w niej o lśniącym kamyku a ona zbiera właśnie wszelkie ładne kamienie. Z serii posiadamy jeszcze Muminek i złoty liść oraz Muminek i księżycowa przygoda, które są również bardzo ciekawe i na pewno każdego malucha zainteresują historyjki w nich przedstawione. Nie są one zbyt długie, zdecydowanie nadają się do poczytania na dobranoc.

Książki o Muminkach są bardzo ładnie wydane. Okładka jest dość gruba, tak więc z pewnością wytrzyma wielokrotne czytanie i oglądanie. Wewnątrz jest mnóstwo kolorowych ilustracji. Całość spodoba się każdemu małemu fanowi Muminków.