Lifestyle blog

Książki do nauki angielskiego + konkurs

Bardzo bym chciała, żeby moje dziewczyny dobrze nauczyły się języka obcego. Jako, że od przedszkola miały zajęcia z angielskiego, to stawiam właśnie na ten język. Marysia ma 8 lat i nauka przychodzi jej z łatwością, staram się, aby jak najwięcej miała styczności z tym językiem. Słuchamy piosenek, gramy w gry, a ostatnio także czytamy. W nasze ręce trafiły ostatnio książki do nauki angielskiego właśnie dla najmłodszych. Zobaczcie poniżej jak się prezentują i czy warto w nie zainwestować.

Czytam po angielsku

Dziś zapraszam Was do poznania serii książek dla dzieci, dzięki którym najmłodsi opanują podstawy języka angielskiego. Cała seria podzielona jest na 4 poziomy, natomiast ja pokażę Wam levl 1 oraz level 2, które skierowane są dla dzieci, które znają podstawowe słówka, czy zwroty. Książki do nauki angielskiego od Wydawnictwa Edgar, to bardzo ładnie ilustrowane opowiadania, dzięki którym łatwiej będzie dziecku opanować wiedzę. Trudniejsze słówka umieszczone są na marginesach, więc łatwiej je zapamiętać. Tekst jest dość duży, więc dzieciom, które potrafią czytać z pewnością będzie dużo łatwiej. Całość napisana jest w języku angielskim, ale na końcu książki znajdziecie jej polskie tłumaczenie, oraz kilka zadań, które warto wykonać razem z dzieckiem. Każda książka kończy się też znaną i lubianą grą memory – moja córki bardzo ją lubią.

Książki do nauki angielskiego level 1

Na tym poziomie mamy dwa tytuły The Wild Wood oraz The Lost Backpack. Obydwie pozycje, to niezwykle ciekawe historie, które każdemu dziecku na pewno przypadną do gustu. Mojej córce bardziej spodobał się pierwszy tytuł, ze względu na to, że traktuje ona o zwierzątkach. Głowni bohaterowi, to szczurek i krecik, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy Szczurek zasypia, Kret wybiera się w miejsce, które zawsze go bardzo interesowało, czyli do Dzikiego Lasu. Czy to miejsce będzie mu się podobało, oraz w jaki sposób uda u się wrócić z powrotem? Tego dowiecie się czytając tą opowieść.

Książki do nauki angielskiego

The Lost Backpack, to historia Sida, który mieszka wraz rodzicami i psem. Codziennie musi pokonać daleką drogę do szkoły. Jedzie metrem, oraz tramwajem i tak samo musi wrócić. Zwykle w drodze powrotnej jest bardzo zmęczony, więc oczywiście zasypia. No i tutaj właśnie pojawia się problem. Ponieważ podczas jednej z takich drzemek, gubi swój ukochany plecak, który dostał od dziadka. Czy uda mu się go odzyskać i gdzie będzie go szukał? To świetna, bardzo wciągająca historia.

Książki do nauki angielskiego level 2

To już nieco dłuższe historie, ale przepełnione w dalszym ciągu kolorowymi ilustracjami. W tej serii mamy 3 tytuły. Pierwszy to The Strange Playground, czyli bardzo wciągająca opowieść o Sally, która chodzi do szkoły muzycznej, a jej pasją jest gra na skrzypcach. Dziewczynka jest bardzo grzeczna, ale czasami robi żeby, które przyjemność sprawiają tylko jej. Pewnego razu kiedy wraca z lekcji, zatrzymuje się przy placu zabaw, na którym zwykle mama nie pozwala jej się bawić. Jaka przygoda ją tam czeka, oraz kogo spotka? Koniecznie przeczytajcie. To na prawdę zaskakująca historia.

The Adventures of Capitan Cook, to książka przedstawiająca historię Jamesa Cooka, który jako młody chłopak podejmuje pracę na statku, jest to jego wymarzone zajęcie. Wkrótce staje się sławnym kartografem i odkrywcą, a jego podróże dookoła świata są niezwykle fascynujące i pełne przygód. Ta książka przypadnie do gustu wszystkim dzieciom, które fascynują się historią. Warto mieć ją w swojej biblioteczce tym bardziej, że calość napisana jest w języku angielskim.

Książki do nauki angielskiego

 

The Wizzard of Oz, czyli historia Dorotki z krainy Oz, która mieszka z pieskiem, ciocią i wujkiem na prerii. Pewnego dnia ich dom porywa straszne tornado. Jakie przygody czekają Dorotkę w tej niecodziennej historii i czy nowo poznani przyjaciele w tym Oz pomogą głównej bohaterce wrócić do domu? To niezwykle wciągająca historia, napisana oczywiście po angielsku. Pełna kolorowych obrazków, dużą ilością słówek a dodatkowo również zadaniami.

Książki do nauki angielskiego

Czy warto kupić książki do nauki angielskiego?

Oczywiście! Książki są nie tylko ciekawie napisane, ale także dostosowane do umiejętności dziecka. Bardzo fajnie, że zostały podzielone na kilka poziomów, dzięki temu łatwiej je dobrać do wieku jak i już posiadanej wiedzy. Na pewno bardzo fajnym dodatkiem w każdej książce są dodatkowe zadania do wypełnienia, jak np. krzyżówki, czy wykreślanki. W każdej książce są także do wycięcia układanki typu memory, które u nas na prawdę świetnie się sprawdzają. Polecam podkleić je na grubszym papierze. My ze swojej strony bardzo polecamy.

Konkurs

Mam dla Was jedną taką książeczkę do wygrania! Jest to The Wizard Of Oz z drugiego poziomu. Wystarczy tylko wpisać się pod postem, odpowiadając na pytanie:

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

książki do nauki angielskiego

ROZWIĄZANIE KONKURSU

Gratuluję Pani Magdalena Switala, która dała poniższą odpowiedź. Mogłam niestety nagrodzić tylko jedną odpowiedź.

Powodów, dla których warto uczyć się
języków obcych, jest wiele. Jedne mniej, inne bardziej istotne. Bo można się
dogadać w każdych okolicznościach przyrody: na wycieczce, w sklepie, targując
się na bazarze, pomagając trafić do celu obcokrajowcowi czy też czytając skład na
metce i metody prania kupionego niedawno sweterka ;) Można też zrozumieć, o
czym śpiewają nasi idole i nie zrobić z siebie pośmiewisko śpiewając
bezrefleksyjnie jakąś piosenkę (krąży taki filmik w sieci, gdzie rodzinka
jadąca w samochodzie radośnie nuci razem z radiem wesołą piosenkę z duża ilość
słów na „f” i takie tam…;)) Można się uśmiać z roboty tłumaczy czytając napisy podczas
oglądania filmu w oryginalnej wersji językowej (pamiętacie ten stary skecz
młodego Stuhra z angielskim f…k i naszym „odejdź”?:D). Znajomość języków obcych
to też podobno lepsza praca i płaca. No ale przede wszystkim można czytać w
oryginale książki, które być może nigdy nie zostaną wydane po polsku, a nawet
jeśli – można zapoznać się z fabułą jeszcze przed polską premierą. Dla mnie i
moich małych moli książkowych jest to rzecz najważniejsza: znajomość choćby jednego
języka obcego staje się przepustką do świata wyobraźni autora, pozwala
zachwycić się melodią języka, jego niuansami i nieraz nieprzetłumaczalnymi
idiomami. To jakby wybrać się w niezwykłą podróż nie wychodząc z domu! :)

Wśród osób które udzielą odpowiedzi wybiorę jedną osobę do której powędruje wspomniana książeczka. Konkurs trwa od 22.10- 5.11.2019.

Czy Wy także używacie tego typu pomocy do nauki angielskiego? Chętnie poznam inne książki do nauki angielskiego.