Lifestyle blog

Zofia Stanecka „Basia i kask” książeczka dla przedszkolaka :)

Pamiętacie książeczkę „Parasol Pana Pantalona” z serii czytam sobie od wydawnictwa Egmont? Dziś mam dla Was kolejną propozycję dla nie co młodszych dzieci pt: „Basia i kask”. Tym razem jest to poziom 1 czyli SKŁADAM SŁOWA. Charakteryzuje się on tym, że opowiadanie napisane jest krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. W tekście jest od 150 do 200 słów a  książce którą dziś przedstawiam przekłada się to na 31 stron (łącznie ze stroną tytułową).

 

To co bardzo mi się podoba, to po bokach strony mamy rameczki ze słowami, które służą do ćwiczenia głoskowania. Na samym początku nauki czytania jest to niezwykle pomocne.
Moją córkę bardzo zachwyciły kolorowe zabawne ilustracje (autorstwa Marianny Oklejak), które zajmują praktycznie całą stronę. Są one bardzo mocno powiązane z tekstem. Praktycznie to co na obrazku to w tekście :) Wszystko napisane jest bardzo dużą czcionką, czyli idealną do nauki samodzielnego czytania :) Strony są oczywiście numerowane, dzięki temu utrwalamy sobie także cyfry i liczenie.

 

 

 

Dla mnie ważną rzeczą są także gabaryty książeczki. Jeżeli Marysi coś bardzo się spodoba bierze to wszędzie ze sobą. Książka jest na tyle mała i lekka, że nie obciąża dziecięcego plecaka, jeżeli maluch zechce ją wziąć ze sobą na spacer :) A „Basia i kask” towarzyszy nam dość często…

 

 

 

Książka opowiada historię pewnej dziewczynki Basi, która tak jak jej brat Janek bardzo chciałaby mieć kask…w bardzo zabawny sposób próbuje go zrobić z różnych przedmiotów które znajduje w domu :) Czy w końcu uda jej się znaleźć wymarzony kask? Tego nie zdradzę… ;) Uprzedzam jednak, że po lekturze (albo i w czasie) na pewno będziemy także szukali kasku ;) Moja córka, od razu zażyczyła sobie swój :)

 

 

 

Polecam tą książkę dla przedszkolaków. Moja 4-latka nie miała najmniejszego problemu ze zrozumieniem tekstu który jej czytałam, bardzo pomocne były obrazki…no i głoski, które w większości potrafi już rozpoznać.
Na końcu książeczki oczywiście niespodzianka idealna dla każdego dziecka – 6 naklejek oraz dyplom sukcesu, który my ciut przerobiłyśmy ;)

 

 

 

 

Polecam, na pewno nie będziecie żałować. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
A oto pozostałe poziomy i tytuły które można znaleźć.