Lifestyle blog

Łap za słówka

Ostatnio trafiła w moje ręce gra imprezowa od Egmont, niekoniecznie dla dzieci – choć i one mogą też w nią pograć. Nastawiłam się jednak na to, że tym razem to my dorośli trochę się pobawimy przy okazji sobotniego spotkania ze znajomymi. Łap za słówka, to gra słowna która zapewni Wam dużo fantastycznej zabawy i śmiechu.

Łap za słówka

Łap za słówka gra imprezowa

 

Zasady gry Łap za słówka

Nie ma tu nic skomplikowanego, zasady są proste i z pewnością zrozumienie ich nikomu nie przysporzy problemów.

Zaczyna najmłodszy zawodnik. Rzuca 6 kostkami i wybiera dla siebie 1 kostkę. Kładzie ją przed sobą, tak by było widać obrazek który wylosował. Następnie kostkę z interesującym obrazkiem wybiera gracz z lewej strony i tak po kolei. Jeżeli jest mniej niż 6 zawodników, to resztę kostek odkładamy na bok. Co oznaczają symbole na kostkach można przeczytać na dołączonych zasłonkach.

Jeżeli wszyscy dokonali wyboru kostek, jeden z graczy odwraca klepsydrę i wybrany kafelek z literką.

Wszyscy gracze zapisują na karteczkach słowa rozpoczynające się na odkrytą literę i pasujące do kategorii na wybranej wcześniej kostce. Po lewej stronie zapisujemy swoje słowa, po prawej , słowa które pasują do kategorii innych graczy.

Łap za słówka gra imprezowa
Łap za słówka gra imprezowa
Łap za słówka gra imprezowa

Ile zapisujemy słów?

W przez siebie wybranej kategorii można zapisać maksymalnie 3 słowa. Natomiast w kategorii przeciwników można zanotować maksymalnie tyle słów, ile jest osób grających. Jeżeli jest Was 6 – to sześć słów, jeżeli 4 no to cztery słowa.  Można zapisać wszystkie słowa z kategorii jednego przeciwnika, lub kilku. Jednak zawsze można umieścić tylko tyle słów dla nie swoich kategorii, ilu graczy jest w danej rozgrywce.

Pamiętaj! W Łap za słówka liczą się tylko słowa unikalne, takie których nasi przeciwnicy nie zanotowali.

Punktacja

Rozgrywka kończy się, kiedy cały piasek w klepsydrze przesypie się. Wtedy też przyznaje się punkty. Wszyscy po kolei czytają słowa, które zapisali w swojej kategorii. Jeśli któryś z przeciwników zapisał to samo słowo w danej kategorii zgłasza to, a gracz czytający wykreśla je z kartki. Punkt otrzymuje się za każde niewykreślone słowo. Bierze wtedy znaczek punktu ze stołu.

Kiedy kończy się gra Łap za słówka?

Jeżeli jeden z graczy uzyska co najmniej 15 punktów, wówczas rozgrywka kończy się. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość żetonów z punktami. W przypadku remisu, gracze muszą podzielić się zwycięstwem.

Dla kogo ta gra?

Jeżeli tylko masz ochotę możesz grać z rodziną, z dziećmi. W Łap za słówka, mogą grać osoby od 10 roku życia, tak więc można miło spędzić czas w rodzinnym gronie. Nie ukrywam, że u nas bardzo sprawdziła się podczas sobotniej imprezy ze znajomymi. Fajne i wesoło upłynął nam czas na graniu. Łap za słówka każdemu, bez wyjątku przypadła do gustu! Jest to zdecydowanie gra, która wciąga i szybko się nie nudzi, więc można bawić się na prawdę długo. Polecam jako taką odskocznię od monotonii, bo ile można siedzieć przed TV czy przez komputerem. Jeżeli macie ochotę poznać inne rodzinne gry koniecznie przeczytajcie o tych od Egmont. Mamy ich na prawdę całkiem sporą kolekcję. Przejrzyjcie kategorię Strefa dziecka i Lifestyle, z pewnością znajdziecie coś co Was zainteresuje.

Macie jakieś swoje ulubione gry? My poza Łap za słówka gramy jeszcze w Tabu albo Scrablee. Chętnie poznam inne tego typu gry, w które mogą pograć także dorośli. Koniecznie napiszcie mi czym warto się zainteresować.