Lifestyle blog

Podano do stołu

Dziś pokażę Wam coś na prawdę fajnego. Tym razem są to bardzo kreatywne podkładki pod talerz od wydawnictwa Harper Kids. My mamy akurat Maszę i Niedźwiedzia oraz Binga, jednak są także z innymi bohaterami. Dlatego zapraszam Was do zapoznania się z całą serią tych ciekawych i jakże pomysłowych książek.

Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami

Sposób na niejadka

Kolorowe książeczki z zadaniami to doskonały sposób na zajęcie dziecka podczas oczekiwania na posiłek. Wewnątrz znajdziecie mnóstwo ciekawych zadań i łamigłówek dla dzieci na różnym etapie rozwoju. Nie które są proste i nawet kilkulatek sobie z nimi poradzi, inne nie co trudniejsze, które wymagają pomocy starszego rodzeństwa, babci, dziadka lub rodzica. Kolorowe karty z zadaniami są dość wytrzymałe, dzięki temu bez obaw można położyć na nich talerz z posiłkiem bez obaw, że się uszkodzą. Podczas posiłku kartkę można odwrócić na druga stronę, więc z pewnością nasza łamigłówka się nie zniszczy.

Ja na szczęście nie mam z dziewczynami kłopotu jesli chodzi o jedzenie. Jednak myślę, że jeżeli jakiś maluch często grymasi i nie ma ochoty na posiłek, to takie karty z jego ulubionymi bohaterami z bajki powinny pomóc. Masza i Niedźwiedź zdaniem mojej córki ma w sobie dużo więcej ciekawych łamigłówek, które przypadły jej do gustu. Zdecydowanie potrzebowała więcej czasu żeby je rozwiązać. Natomiast Bing spodobał się jej ponieważ lubi tą bajkę. Jednak zadania przeznaczone są raczej dla młodszego dziecka.

Podano do stołu, czy warto kupić?

Uważam, że ksiązki są mega ciekawe, nie koniecznie do wykorzystania przy stole. Moja córka bawiła się nimi w wolnym czasie, podczas jedzenia najzwyczajniej w świecie jej się nie chciało. Jednak myślę, że jest to świetna opcja, jeśli bierzemy dziecko np. do restauracji i mamy obawy, że mogłoby się nudzić.