Lifestyle blog

Przygoda z nauką

Kolejne dwie książki z serii Przygoda z nauką trafiły ostatnio do naszej biblioteczki. Tym razem to „Spinacz” oraz „Ziemniak”, które okazały się świetnymi propozycjami dla nie co starszych dzieci. Książki są niezwykle ciekawe, a znaleźć można w nich odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania. Dziś więc na tapecie najzwyklejszy spinacz oraz znane każdemu warzywo, czyli ziemniak.

ksiązka spinacz zmieniak
Przygoda z nauką

Przygoda z nauką dla najmłodszych

W tej serii znaleźć można propozycje dla dzieci powyżej trzech lat. Interesująca okładka kryje wewnątrz kolorowe ilustracje i bardzo ciekawą treść, która z pewnością zachęci dzieci do zabawy w doświadczenia. Spinacz jak i Ziemniak, to książki nie tylko na najmłodszych, ja także z przyjemnością poczytałam o doświadczeniach, które tam proponują. Przyznam, że dużo z nich znałam z dzieciństwa, ale nie które wykonywałam dopiero pierwszy raz. Super zabawa, więc polecam każdemu. We wcześniejszych wpisach mogliście zobaczyć doświadczenia z cytryną czy kartką papieru – przygoda z nauką to na prawdę super seria książek.

Spinacz i Ziemniak od Harper Kids

Czy Wasze dzieci lubią bawić się w doświadczenia i poznawać ciekawostki? Na pewno w tych tytułach każdy odnajdzie coś interesującego. Na kilkudziesięciu stronach znajdziecie dużo propozycji do wspólnej zabawy. Doświadczenia pokazane w książkach są łatwe a do ich wykonanie nie potrzeba żadnych specjalnych produktów, bo większość z tych rzeczy mamy po prostu w domu. Książka Spinacz odkryje to, co mali odkrywcy chcieliby wiedzieć na jego temat. Poznają go dokładnie, dowiedzą się m.in:

  • co to jest napięcie powierzchniowe, które utrzyma spinacz na powierzchni wody
  • na czym polega zjawisko przekazywania energii,
  • jaką wytrzymałość ma stal,
  • nauczy się robić magnes, wahadło i katapultę, wyhoduje rdzę, a także zapali spinaczem żarówkę

Kiązka „Ziemniak” to także mnóstwo ciekawostek. Zastanawiacie się pewnie czym może zaskoczyć ziemniak? Ta ksiażka bardzo Was więc zaskoczy. Doświadczenia są bardzo ciekawe, a maluchy będą na pewno zaintrygowane. Robiąc doświadczenia z książki o Ziemniaku dziecko przede wszystkim:

  • zastosuje prawo Archimedesa, robiąc ziemniaczane łódki,
  • wydrąży kartoflaną studnię i dowie się co to jest osmoza
  • odkryje środek ciężkości balansując warzywem,
  • a również nauczy się robić puree, mąkę ziemniaczaną, frytki itp

Książki są na prawdę genialne. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone, kolorowe obrazki także wiele tłumaczą. Dzieci  nie będą więc miały kłopotu ze zrozumieniem, a z pomocą rodzica, będą się świetnie bawić. Na moim blogu znajdziecie jeszcze inne propozycje z Akademii mądrego dziecka, które myślą są niezwykle wartościowe i z pewnością idealnie nadają się dla dzieci w róznym wieku.