Lifestyle blog

ŚWIAT DINOZAURÓW – edukacyjna gra elektroniczna dla dzieci

Ostatnio moja córka zafascynowała się dinozaurami…ogląda bajki, książki a nawet zażyczyła sobie dużego dinozaura – figurkę ;) Nie wiem dlaczego spodobały jej się akurat te stworzenia…no ale skoro je lubi to dlaczego jej nie uszczęśliwiać gadżetami z tymi prehistorycznymi gadami :)
Szukając dla niej prezentu na Święta Wielkanocne pomyślałam o jakiejś grze…i tak oto trafiła w nasze ręce edukacyjna gra elektroniczna „Świat Dinozaurów”
Kilka słów od firmy:
Gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Na 12 tematycznych planszach znajdują
się 204 kolorowe obrazki, wśród których jest 80 zadań do rozwiązania.
Przy każdym rysunku znajduje się punkt. Jeżeli gracz zna rozwiązanie
zadania – dotyka długopisem wybrany punkt na planszy. Przy prawidłowej
odpowiedzi zapali się lampka.

 

 
Pierwsze wrażenie:
Samo pudełko jest pełne dinozaurów…jak dałam Marysi w prezencie to z zaciekawieniem oglądała obrazki :) A co w środku? Tam kryją się prawdziwe cuda…pięknie ilustrowane i kolorowe plansze, które na pewno spodobają się nie jednemu wielbicielowi tych prehistorycznych stworzeń :)
Zaznaczone jest, że gra przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Owszem, jednak taki nie umiejący czytać przedszkolak nie poradzi sobie sam, trzeba bawić się z dzieckiem, ponieważ gra ma tekst. Myślę, że spokojem można dać ją do zabawy nawet starszemu dziecku, które nie będzie wymagało już pomocy z naszej strony.
Zabawa: 
„Świat dinozaurów” to gra dla jednej lub kilku osób. W zestawie jest magiczny długopis i 12 dużych plansz, na których umieszczone są mniejsze obrazki. Każdy obrazek ma w sobie dziurkę. Jeżeli poprawnie odpowiemy na pytanie, które znajduje się na dole planszy i długopis włożymy w wyznaczone miejsce lampka zapali się na czerwono :) Jeżeli odpowiedź będzie błędna, lampka nie załączy się.
Pytania wcale nie są takie łatwe. Jeżeli dziecko interesuje się dinozaurami raczej nie będzie miało problemu z odpowiedzią. Marysi wcale tak łatwo nie szło…a to dlatego, że zainteresowała się tym tematem stosunkowo nie dawno. Ta gra okazała się świetnym sposobem na zaległości :) Dzięki niej córka szybko nadrobiła wszystkie braki i teraz nie ma już problemu z odpowiedzią na pytania.
 
 
 

 

Zdecydowanie polecam – super edukacyjna gra dla całej rodziny, na pewno można miło spędzić z nią czas w niejedno deszczowe popołudnie :)
Pełną ofertę produktów można zobaczyć na stronie www.jawa.waw.pl