Lifestyle blog

Sekrety owoców, warzyw i zbóż

HarperKids rozpieszcza nas ostatnio super fajnymi książkami. Ostatnio pokazywałam Wam publikację na temat sondy New Horizons, a dziś pokażę Wam coś zupełnie odmiennego, jest to książka z serii akademia mądrego dziecka pt: „Dlaczego jemy rośliny sekrety owoców, warzyw i zbóż”. Ta niezwykle ciekawa, a jednocześnie zabawna książka przybliży najmłodszym zagadnienia związane pożywieniem.

Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Pięknie zilustrowana książka w twardej oprawie będzie doskonała dla każdego jadka oraz niejadka. Odpowiada na wiele nurtujących nas pytań, w tym na to najważniejsze – dlaczego jemy rośliny? Z okładki zerka na nas mnóstwo kolorowych warzyw, które ochoczo zapraszają najmłodszych by zajrzeć do środka. Wewnątrz znajdziemy niezwykle ciekawe informacje. Zainteresują one nie tylko dzieci, jako mama sama z ciekawością przeglądałam kolejne strony. Czego dowiemy się z książki:

  • dlaczego konkretnie jemy te rośliny, a inne nie
  • skąd pochodzą warzywa, owoce i zboża
  • jak powstają najnowsze odmiany roślin
  • ciekawostki dlaczego dana roślina wyglądała kiedyś nieco inaczej
  • jak będą wyglądały arbuzy w przyszłości

To tylko część tego co znajdziemy w tej książce. Sekrety owoców, warzyw i zbóż powinno przeczytać każde dziecko i każdy rodzic. Świetnie napisana, ze sporą dawką humoru, zawierająca mnóstwo kolorowych ilustracji – to wszystko sprawia, że warto po nią sięgnąć.