Lifestyle blog

Soniczna szczoteczka do zębów

Przez całe użycie używałam zwykłej szczoteczki do zębów. Nigdy nie miałam potrzeby kupowania elektrycznych, uważałam je za zbędny gadżet. Moja krótka przygoda ze szczoteczką elektryczną zakończyła się o około 2 tygodniach, nie polubiliśmy się. Jakiś czas temu firma Diagnosis wysłała mi jedną ze swoich nowości, jest to soniczna szczoteczka do zębów, którą z powodzeniem testuję już około miesiąca.

Soniczna szczoteczka do zębów

Pięcio funkcyjna soniczna szczoteczka do zębów

Szczoteczka którą obecnie używam ma 5 programów. Ja zwykle korzystam z tego najbardziej popularnego, czyli Clean, ale często też włączam White, który według mnie daje bardzo fajne efekty.
Clean ­ – codzienne czyszczenie zębów i dziąseł 31000 wibracji sonicznych/min
White – wybielanie, usuwania nalotu, szczególnie po kawie i papierosach 41000 wibracji sonicznych/min
Polish – rozjaśnianie i polerowanie zębów, 48000 wibracji sonicznych/min
Massage – czyszczenie z łagodnym masażem dziąseł 31000 wibracji sonicznych/min
Sensitive – łagodne czyszczenie wrażliwych zębów i dziąseł 31000 wibracji sonicznych/min

Soniczna szczoteczka do zębów

 

Soniczna szczoteczka do zębów

 

Soniczna szczoteczka do zębów

Komplet

W komplecie znajdziecie szczoteczkę, dwie końcówki różniące się kolorem (różową i niebieską), ładowarkę oraz instrukcję obsługi.

Soniczna szczoteczka do zębów

Soniczna szczoteczka do zębów

Moja opinia

Nie ukrywam, że trochę obawiałam się tej szczoteczki. Bałam się, że nie będzie delikatna, a wibracje będą zbyt mocne i poranią mi dziąsła. Moje obawy się nie potwierdziły. Soniczna szczoteczka do zębów jest rewelacyjnym produktem. Miękkie końcówki są bardzo delikatne, na pewno w żaden sposób nie poranią, ani nie uszkodzą dziąseł nawet tych bardzo wrażliwych. Szczoteczka skutecznie czyści i usuwa nalot z zębów. Moim ulubionym programem jest White, jednak na co dzień używam podstawowego Clean. Bardzo fajnie, że szczoteczka sygnalizuje co 30 sekund, że należy zmienić obszar czyszczenia, a po 2 minutach sama się wyłącza.

Po miesiącu korzystania mam kilka spostrzeżeń.

+ delikatna
+ miękka końcówka (wymienne można bez problemu znaleźć tutaj)
+ rewelacyjna bateria, która bardzo długo trzyma
+ 5 trybów programów
+ ergonomiczna
+ wytrzymała
+ sygnalizowanie

– zbyt głośna

Poza tym, że jest dla mnie za głośna nie zauważyłam innych minusów. Być może inni użytkownicy coś dostrzegą, jednak jak dla mnie soniczna szczoteczka do zębów jest jednym z lepszych produktów jakie do tej pory używałam. Mam wrażenie, że moje zęby są czyste, pozbawione brzydkiego nalotu od kawy i herbaty. Nie wyobrażam już sobie szczotkowania zębów tradycyjną szczoteczką. Szczoteczkę o której mowa możecie kupić na stronie admed24