Lifestyle blog

Matematyka megazadania

Czy Wasze dzieci lubią matematykę? Moje córki nie za bardzo niestety. Jednak kilka dni temu trafiły w moje ręce zeszyty ćwiczeń z serii Minecraft Matematyka MEGAzadania. Ja akurat zamówiłam na wiek 11+ i 8+, bo tyle lat mają moje córki. Jednak w serii znajdziecie książki na wiek od 7 do 12 lat. To doskonała propozycja dla dzieci, które lubią Minecrafta, dzięki temu można w łatwy sposób połączyć naukę z zabawą.

Matematyka MEGAzadania

To książki w postaci zeszytów ćwiczeń, które trzeba uzupełniać. Zadania matematyczne są dopasowane do wieku i do aktualnie przerabianego w szkole materiału. Przynajmniej u mnie wszystko pasuje i zazębia z tym materiałem, który aktualnie przerabiają. Minecraft Megazadania to oficjalne wydanie na licencji Studia Mojang. Co znajdziemy w środku:

  • zadania matematyczne połączone z minecraftem
  • dużo niewielkich ilustracji z ulubionej gry
  • zadania odpowiednie dla wieku
  • różne działy matematyczne
  • odpowiedzi na końcu książki

Minecraft MEGAzadania to znakomita propozycja dla każdego dziecka. Tutaj za każde rozwiązane zadanie, zdobywa się szmaragdy, które po rozwiązaniu całej książki można „wymienić” na nagrody. Z serii Minecraft mieliśmy już kilka ciekawych książek, zresztą mieliście okazje już zobaczyć je na blogu.