Lifestyle blog

Kot-o-ciaki zestaw książek dla dzieci

Egmont gości w naszej biblioteczce już od bardzo dawna. Nie raz mogliście już zobaczyć różnego rodzaju propozycje dla młodszych i starszych. Dziś chciałabym Wam pokazać fantastyczny zestaw książek dla dzieci, nie tylko do czytania, ale do malowania, kolorowania i naklejania. To seria Kot-o-ciaki od Egmont, która od razu stała się doskonałą zabawą dla moich córek. Jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentują się te książki, to zapraszam na dalszą część wpisu.

Kot-o-ciaki zestaw dla dzieci od Egmont Kot-o-ciaki zestaw dla dzieci od Egmont

Nowa kolekcja bajek Kot-o-ciaki

To seria 10 opowiadań o trzech rudych kotkach o bardzo oryginalnych imionach Pianka, Budyń i Krakers. Książka jest bardzo ładnie wydana. Gruba kolorowa okładka zachęca, aby zajrzeć do środka. Wewnątrz znajdziemy mnóstwo kolorowych ilustracji, które z pewnością spodobają się najmłodszym. Opowiadania napisane są zrozumiałym dla dzieci językiem, a do tego literki są odpowiednio duże. Dzięki temu młodsze dziecko, które chciałoby samo przeczytać bajkę z pewnością nie będzie miało z tym problemu. Historyjki są bardzo przyjemne, napisane z humorem i zrozumiale dla dzieci. Myślę, że są to doskonałe bajeczki do poczytania przed snem.

 

Kolorowanka, zeszyt zadań i malowanka

Kolejne trzy pozycje, to doskonałe uzupełnienie książek. Są to zeszyty, w których znaleźć można sporo dobrej zabawy. Kolorowanka wypełniona jest fantastycznymi ilustracjami, które nasze dziecko może pokolorować. Kartki są dość cienkie, więc zalecam robić to kredkami, żeby kolor nie przebił na drugą stronę. Po środku znaleźć można małą niespodziankę, jest to zestaw naklejek, które z pewnością dzieciom bardzo się spodobają.

Zeszyt zadań wciągnie nasze dziecko w fantastyczny świat zagadek, łamigłówek i labiryntów. Moja córka spędziła przy tym dość dużo czasu. Pewne zadania wymagały mojej pomocy, ale z innymi radziła sobie doskonale sama. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ wybór zadań jest na prawdę duży. Oczywiście i tutaj znajdziecie zestaw kolorowych naklejek.

Wodne kolorowanie, to zeszyt który szczególnie przypadł do gustu mojej 4-latce. Wystarczy tylko woda i pędzelek, aby uzyskać kolorowe i wesołe obrazki bez używania farb i brudzenia wszystkiego dookoła. Jest to świetna zabawa dla młodszych jak i starszych dzieci. Tutaj na moje szczęśćcie nie znaleźliśmy już żadnych naklejek. Oczywiście dziewczyny były zawiedzione, ale ja oczywiście odetchnęłam. Wodne kolorowanki bardzo przypadły do gustu moim dziewczynom, zresztą one uwielbiają tego typu zabawy. Egmont już nie raz gościło z tego typu pomysłami na moim blogu. Dla najmłodszych znaleźć u nas można sporo propozycji.