Lifestyle blog

Magiczny świat książek

Kreatywne książki Herve Tullet

Dziś chciałabym Wam pokazać coś na prawdę wyjątkowego. Zapewne wielu z Was słyszało już o Herve Tullet i jego cudnych książkach. Ostatnio trafiły do nas kolejne tytuły tego autora. Po sukcesie „Naciśnij mnie” moje córki wprost oszalały na punkcie „Figle migle” i „Kolory”. Magiczny świat książek tego autora porwie Wasze dzieci do świetnej zabawy.

Magiczny świat książek

Magiczny świat książek

Herve Tullet stworzył serię niesamowitych książek dla dzieci, dzięki którym można wspólnie bawić się podczas czytania. To nie są takie najzwyklejsze książki pełne tekstu i obrazków. Moja córka nazywa je zaczarowanymi, bo podczas czytania dzieją się niezwykłe rzeczy. Zabawa jest na prawdę super i to nie tylko dla dzieci. Kiedy pierwszy raz po nie sięgnęłam sama z zaciekawieniem czekałam co będzie dalej. Zapraszam Was do poczytania, zobaczcie magiczny świat książek.

Figle Migle

Jest to kontynuacja kropkowych przygód, czyli dalsza część „Naciśnij mnie”. Historia zaczyna się od małej żółtej kropki, która bardzo się nudzi i zaprasza do zabawy. Każda kolejna strona, to wykonywanie poszczególnych zadań, które nasz bohater ma dla nas przygotowane. Idąc cały czas do przodu dusimy, klaszczemy, szukamy, dmuchamy. Wspaniała zabawa dla najmłodszych i tych troszkę starszych. Moje obydwie córki są zakochane w kolorowych kropkach. Zdarza się , że muszę czytać ją kilka razy pod rząd bo dziewczyny mają nadzieję, że za każdym razem będzie działo się coś innego.

Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek

Kolory

Ta książka też przypomina „Naciśnij mnie” i wspomniane wyżej „Figle migle”. Pewnie dlatego u nas także zrobiła furorę. Zabawa jest tak samo interesująca z tym, że tutaj przede wszystkim chodzi o kolory. Nasze dzieci mogą nauczyć się np. z połączenia jakich farb powstanie nam zielony czy fioletowy, a przy tym obrazki są tak realistyczne, że ma się wrażenie, że to faktycznie kleksy z farb, które się ze sobą mieszają. Zabawa i nauka to rewelacyjny sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Tym bardziej, że oprócz nauki o kolorach także liczymy, naciskamy i potrząsamy. Szczerze polecam!

Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek Magiczny świat książek