Lifestyle blog

Książeczki z figurkami i naklejkami od EGMONT + Barbie „Gwiezdna przygoda”

Jakiś czas temu otrzymałam od EGMONT ciekawe i bardzo fajne książeczki dla najmłodszych. Moja córka, która ma ponad 5 lat, jest właśnie na etapie naklejek – wszystkie lądują na szafie i innych meblach w jej pokoju a figurek ma całe stosy ;) No ale … to wcale nie znaczy, że nowe nie są potrzebne ;) Wręcz przeciwnie, uśmiech na twarzy mojego dziecka, kiedy wybiera miejsce na naklejenie kolejnych „nastu” naklejek – bezcenny :)

Książeczka My Little Pony „Sztuka improwizacji”.

Marysia jest zachwycona książeczką z serii My Little Pony „Sztuka improwizacji. 
Jest to raczej taka teczka w miękkiej oprawie, która mieści 24 strony. Wewnątrz znajdziemy opowiadanie + zadania do wykonania (np. naklejanie naklejek w odpowiednie miejsca). Treść jak dla dziecka w tym wieku jest zrozumiała, litery są dość duże i czytelne. Moja córka czytać jeszcze nie potrafi, jednak rozróżnia poszczególne literki i tu są one na tyle duże, że nie miała problemu.
Do książeczki, dokładany jest kucyk Rarity. Pięknie wykonany z mocnego i trwałego materiału. Efekt błyszczącej grzywy zachwycił moją córkę :)
O czym jest „Sztuka improwizacji”? Letni Obóz Artystyczny to najlepsza okazja, by przekazać swoją wiedzę
młodym kucykom i przeżyć niezapomniane chwile. Dlatego kiedy Rarity
dostaje zaproszenie, nie czeka ani chwili, tylko pakuje wszystkie
potrzebne rzeczy i rusza w drogę! Nie spodziewa się jednak, że w
namiocie czeka na nią nieznośna współlokatorka, a przygotowanie
olśniewającego projektu wcale będzie takie proste.

Książeczka Tomek i ekspres

„Tomek i ekspres” to druga z książeczek-teczek, którą otrzymaliśmy :) Mimo, iż Marysia uwielbia róz, kucyki, lalki itp to również ma słabość do pociągów i aut. Tutaj tak jak w przypadku teczki z kucykami wewnątrz znajdziemy opowieść + naklejki. Pięknie ilustrowane, kolorowe strony zachęcą niejednego maluch do zabawy. Ja nie musiałam Marysi długo namawiać ;) Tutaj w prezencie otrzymujemy bardzo ładnie wykonaną figurkę Tomka, która dla fanów tejże bajki będzie na pewno super prezentem.

 

Barbie. Gwiezdna przygoda

Pięknie wydana ksiązka w sztywnej oprawie liczy sobie 40 stron. Przeznaczona dla dzieci od 3-7 lat. Według mnie jednak bliżej jej do starszaków ;) Bardzo ładne kolorowe ilustracje na pewno zwrócą uwagę każdej dziewczynki.

 

Książka napisana jest bardzo zrozumiałym językiem, tekst odpowiedniej wielości, chociaż bardziej odpowiada nam ten, który dostępny jest w powieści o Tomku :)
Książeczki
Przygoda dzielnej Barbie na pewno zainteresuje każdą małą kobietkę. Tym bardziej, że opowiadanie jest bardzo ciekawe. Moja córka słuchała z wypiekami na twarzy, teraz tylko czeka kiedy „deskolotki” pojawią się w sprzedaży ;)
O czym opowiada książka? Od pewnego czasu w galaktyce dzieje się coś bardzo niepokojącego –
gwiazdy zaczynają gasnąć! Jest tylko jeden sposób, by temu zaradzić.
Barbie, która do tej pory wiodła spokojne życie na planecie Para-Den
wraz z kochającym tatą i pupilem Popcornem, będzie dowodzić galaktycznej
misji! Jednak nie wszyscy są tym zachwyceni… Król Konstantyn bacznie
przygląda się dziewczynie i tylko czeka na jej pomyłkę. Czy Barbie i jej
drużynie uda się uratować blask nieba?
Polecam wszystkim, każda z tych pozycji jest warta uwagi. Ceny też nie są szczególnie wygórowane – a uśmiech dziecka i jego zadowolenie bezcenne :)