Lifestyle blog

Nasz mały lampionik ;)

Moja Marysia wróciła zafascynowana z przedszkola, że mają tam lampion, taki z papieru. Nie trzeba było długo czekać na prośbę mojej córci, żeby zrobić w domu „lampionik”.
Nigdy w życiu nie robiłam takich cudów, więc internet przyszedł mi z pomocą :) Znalazłam szablon lampionu –  wydrukowałam w kilku egzemplarzach. Znając życie wiedziałam, że to wcale nie będzie takie proste. Wycinać i sklejać coś z Marysią to nie lada wyczyn ;) Ona wszystko chce robić sama, a nożyczki są duże i ciężkie więc nie umie utrzymać ich w rączkach. Swoje schowała gdzieś w bezpieczne miejsce i nie możemy ich znaleźć :)
No więc od początku, potrzebujemy:
– szablon (niestety nie pamiętam skąd go pobrałam)
– nożyczki
– klej lub ewentualnie taśmę klejącą 
– papier kolorowy
– nóż do tapet
– deska lub coś na czym można ciąć
– linijka
Zaczynamy od wycięcia okien, robimy to nożykiem do tapet, przykładając linijkę, żeby było w miarę prosto. Ja nie mam zdolności manualnych więc wyszło mi to średnio ;)
każda z nas miała swój szablon ;)

Jeżeli wszystkie okienka są wycięte – wycinamy cały szablon i robimy zgięcia w miejscach linii (liniami do środka) i naklejamy wycięte z papieru kolorowego kwadraciki :) To są firanki, jak stwierdziła Marysia ;)

Następnie nakładamy klej na zakładki i składamy sklejając – potrzeba sporo kleju szczególnie na rogach, bo nam się rozklejało ;)
a tak prezentuje się gotowy lampion :)
pozostałe szablony też zostały wykorzystane ;)