Lifestyle blog

Efekt dentoseptu

Dziś zapraszam Was na krótki wpis o produkcie, który mam okazję stosować od kilku tygodni. Otrzymałam dwa opakowania Dentoseptu, jeden dla dorosłych, drugi dla moich córek. Jaki jest efekt dentoseptu oraz po co i na co się go stosuje, wyczytacie poniżej. Zapraszam do lektury.

efekt dentoseptu

Dentosept Fast

W codziennym natłoku spraw nie zawsze mamy czas, by właściwe zadbać o zdrowie jamy ustnej i dziąseł. Dlatego potrzebujemy praktycznych rozwiązań. Dentosept® FAST w formie sprayu można mieć zawsze przy sobie! Dzięki nowoczesnemu aplikatorowi można go używać szybko i dyskretnie, niezależnie od sytuacji.

https://www.traditionrolex.com/29

 Zalecenia:
 • Mikrouszkodzenia w obrębie jamy ustnej
 • Pielęgnacja błony śluzowej, jamy ustnej i dziąseł
 • Uszkodzenia po zabiegach stomatologicznych
 • Podczas noszenia aparatów ortodontycznych

Działanie:

 • antybakteryjne
 • łagodzące
 • wspomagające regenerację

Mikrouszkodzeń

Nawet niewielkie uszkodzenia dziąseł mogą wiązać się z dużym dyskomfortem. Dentosept® FAST , dzięki swojemu wielokierunkowemu działaniu, likwiduje podrażnienia delikatnej śluzówki jamy ustnej i precyzyjnie chroni błonę śluzową, uwalniając od nieprzyjemnego uczucia.

Przebytych chorób lub uszkodzeń mechanicznych

Uszkodzenia dziąseł mogą powstawać z powodów czynników mechanicznych lub przebytych chorób. Dentosept® FAST nie tylko chroni newralgiczne punkty, ale także umożliwia regenerację błony śluzowej.

Zabiegów stomatologicznych

Zabiegi stomatologiczne często też przypadkowo ranią dziąsła. Dentosept® FAST dzięki wyjątkowemu połączeniu składników pomaga w pielęgnacji i szybkiej ich regeneracji.

Korzystania z aparatów ortodontycznych

Aparaty ortodontyczne często powodują podrażnienia lub stany zapalne dziąseł. Dentosept® FAST pomaga dotrzeć do podrażnionego miejsca, ochronić i pielęgnować je tak, by proces regeneracji dziąsła trwał jak najkrócej.

SKŁAD

Aqua, Xylitol, Glycerin, Laureth-9, Poloxaer-188, PEG-35 CastorOil, Chlorhexidinedigluconate, SodiumLauroylSarcosinate, SodiumSaccharin, SodiumAscorbate, SalviaofficinalisExtract, MenthapiperitaOil, Menthol, Eucalyptol, ZincCitrate, Riboflavin, Niacinamide, Aroma.

 • Chlorheksydyna działa antybakteryjnie, a tym samym wspomaga i pielęgnuje błonę śluzową jamy ustnej, zabezpieczając ją przed tworzeniem się stanów zapalnych.
 • Wyciąg z szałwii działa ściągająco i wspomaga działanie antybakteryjne. Witaminy B2 i B3 zawarte w preparacie wspomagają regenerację dziąseł.
 • Gliceryna tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej oraz zapewnia jej odpowiednie nawilżenie.
 • Dzięki zawartości olejku miętowego oraz wyciągu z eukalitusa wspomaga oczyszczanie jamy ustnej oraz działa odświeżająco.
 • Cytrynian cynku wzmacnia działanie odświeżające.
 • Ksylitol chroni szkliwo zębów przed próchnicą.

Może być bezpiecznie stosowany przez kobiety od pierwszych tygodni ciąży

Bezpieczny dla diabetyków

Jaki jest efekt dentoseptu fast? Moja opinia

Dentosept nie był mi wcześniej znany, troszkę z obawą do niego podeszłam. Jednak bardzo lubię nowe produkty, zawsze może się okazać, że są lepsze od dotychczas stosowanych.  Pierwszy raz użyłam Dentoseptu po wizycie u stomatologa. Leczenie kanałowe nie jest przyjemnym zabiegiem. Po wizycie pozostała mi ranka na dziąśle, a po zastosowaniu znieczulenia, na policzku pozostał mi ślad, który prawdopodobnie zrobiłam sobie sama kiedy środek działał. Wiadomo, że wtedy czucia nie ma. Początkowo mąż dał mi maść, którą zwykle używamy w takich przypadkach. Jednak potem zaczęłam stosować Dentosept. Ranki na dziąśle i policzku szybko się zagoiły i tak na prawdę na drugi dzień nie odczuwałam już dyskomfortu. Produkt jest bardzo wygodny w użyciu, smak też bardzo przyjemny. Jest to bardzo fajna alternatywa dla tych produktów, które używałam do tej pory. Sprawdził się bardzo dobrze, więc z czystym sumieniem mogę go polecić. Efekt dentoseptu jest jak najbardziej pozytywny.

DenoseptA Mini o smaku malinowym

Działanie:

 • Pielęgnacja i ochrona dziąseł u najmłodszych, w przypadku wystąpienia podrażnień

Zalecenia:

 • Działanie:
 • Pielęgnacja i ochrona dziąseł
 • u najmłodszych, w przypadku wystąpienia podrażnień

Cierpienie dziecka to trudny czas także dla rodzica. Dentosept® A MINI łagodzi podrażnienia jamy ustnej i uwalnia od dolegliwości związanych z chorobami jamy ustnej.

Dentosept A Mini jest niezastąpiony także w przypadkach, gdy ból jamy ustnej powoduje, że dziecko nie chce jeść, ani pić.

Dentosept® A MINI pomaga w zachowaniu dobrej kondycji śluzówki jamy ustnej, co przywraca dziecku chęć do jedzenia.

Afty

Afty są bardzo bolesne – zwłaszcza dla najmłodszych – dlatego nie można ich bagatelizować. Afty pojawiają się najczęściej podczas obniżonej odporności lub podczas ząbkowania. Dentosept® A MINI łagodzi i pielęgnuje podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej.

Bolesne ząbkowanie

Bolesne ząbkowanie spędza sen z powiek nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Dentosept® A MINI wyposażony jest w łatwy w użyciu aplikator, który pozwala na szybkie i celne dotarcie do podrażnionego miejsca nawet u tych najmniejszych.

Pleśniawki

Pleśniawki powstają przez zakażenie grzybicze. Do ich zwalczenia potrzebna jest właściwa pielęgnacja śluzówki. Dentosept® A MINI szybko zregeneruje i złagodzi powstałe podrażnienia.

Swędzenia i pieczenia dziąseł

Swędzenie i pieczenie dziąseł może być objawem ząbkowania. Właśnie z myślą o niemowlętach powstal Dentosept® A MINI , który w łatwy sposób zapewnia właściwą pielęgnację.

SKŁAD

Aqua, PropyleneGlycol, Xylitol, Glycerin, Panthenol, Ethylhexyglycerin, Laureth-9, Poloxamer-188, PEG-35 CastorOil, SodiumAscorbate, Sodium- LauroylSarcosinate, SodiumSaccharin, Octenidine HCI, Menthol, MenthaPiperitaOil, Eucalyptol, ZincCitrate, Riboflavin, Niacinamide, Aroma.

 • Oktenidyna oraz cytrynian cynku wykazują działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Pomagają zachować czystość i zapobiegają tworzeniu się stanów zapalnych.
 • Zawarta w preparacie gliceryna tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej oraz zapewnia jej prawidłowe nawilżenie.
 • Pantenol oraz witaminy B2 i B3 zawarte w preparacie pielęgnują i przyspieszają regenerację błony śluzowej jamy ustnej.
 • Dzięki zawartości olejku miętowego oraz wyciągu z eukali.item-expandedptusa preparat odświeża i oczyszcza jamę ustną oraz działa chłodząco i kojąco.
 • Ksylitol chroni szkliwo zębów przed próchnicą.

Bezpieczny dla diabetyków

Przebadany dermatologicznie


Jaki jest efekt Dentoseptu dla dzieci? Moja opinia

DenoseptA Mini o smaku malinowym przeznaczony jest dla najmłodszych i nie ma ograniczeń wiekowych. Na szczęście moje córki nie mają problemów w jamie ustnej, tak więc jak na razie nie było potrzeby dłuższego stosowania tego produktu. Spróbowaliśmy w momencie kiedy córka podczas jedzenia skaleczyła się. U drugiej używaliśmy na aftę. Smak malinowy, bardzo przyjemny i delikatny. Obydwie córki dały sobie psiknąć w usta. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż maść, ponieważ nie dotykamy bolącego miejsca, a lekka mgiełka trafia dokładnie w bolące miejsce. Dentosept jest w bardzo poręcznej buteleczce z aplikatorem. U nas znalazł się w domowej apteczce i na pewno nie wrócimy już do produktu, który używaliśmy wcześniej. Efekt dentoseptu jest na prawdę dobry. Polecamy.

efekt dentoseptu efekt dentoseptu