Lifestyle blog

Nauka liczenia z EGMONT

Ostatnio w ramach współpracy z EGMONT otrzymaliśmy dwa bardzo ciekawe tytuły, jest to „Król Gromoryk i zagadkowy smok” oraz „Król Gromoryk i jajko na miękko”.
Książeczki z serii liczę sobie POZIOM 1 przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przygotowują  do nauki matematyki w szkole.

Książki napisane są bardzo zrozumiałym dla dziecka językiem. Historie są ciekawe i śmieszne a moja córka słuchała z przyjemnością. Na każdej stronie znajdują się bardzo fajne zadania. Nie sprawią one dziecku specjalnej trudności. Polegają głównie na łączeniu w pary,  dorysowywaniu brakujących elementów czy wklejaniu odpowiednich naklejek. Są też zadania polegające na liczeniu, tak więc na pewno każde dziecko znajdzie coś dla siebie.
Ilustracje są bardzo kolorowe a sam król Gromoryk to bardzo ciekawa postać.
„Król Gromoryk i jajko na miękko” to książeczka w której dziecko rozwinie wiedzę i umiejętności następujących obszarach matematycznych:
– przyczyna i skutek
– szeregowanie
– liczenie 1-10

 

natomiast w „Król Gromoryk i zagadkowy smok” rozwinie wiedzę i umiejętności w obszarach:
– rytmy
– następstwo wydarzeń
– czas

 

Matematyka to coś więcej niż liczby… te dwie książeczki to pokazują – z pewnością spodobają się nie jednemu dziecku. Moja córka jest nimi na prawdę zachwycona…ona uwielbia wszelkiego rodzaju naklejki, a w obydwu książkach, na ostatniej stronie jest taki komplecik :)
Naklejamy je oczywiście wykonując poszczególne zadania.
Rysowanie to też jej ulubione zajęcie, więc czas spędzony przy wypełnianiu zadań zaliczmy do udanej zabawy.
Na samym końcu znajduje się DYPLOM SUKCESU, który można wręczyć dziecku, jeżeli wykona zadania z książek.
Zdecydowanie POLECAM !!!!