Lifestyle blog

Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300

Podręczna apteczka

Każdy zapewne ma w domu podręczną apteczkę, w której znajdzie najpotrzebniejsze produkty w razie choroby. Ja w swojej trzymam na prawdę sporo leków i innych najpotrzebniejszych rzeczy. Mam dwie małe córki, tak więc nasza apteczka wypełniona jest po brzegi. Na pierwszym miejscu są u nas wszelkie syropy na zbicie gorączki, woda utleniona, plastry i oczywiście termometr. U nas w domu ten ostatni to prawdziwy niezbędnik, zawsze MUSZĘ go mieć pod ręką. W internecie kupiłam kilka sztuk tradycyjnych, rtęciowych. Niestety, przez rok stłukły się trzy i pozostał tylko jeden. Ktoś polecił mi elektroniczny termometr, wkłada się pod pachę i mierzy…niestety zwykle źle. W przypadku dorosłych to może nie jest duża różnica między 37,8 a 38,1 ale w przypadku dzieci ma już to znaczenie. Tym bardziej, że ja środki na zbicie podaję zwykle jeżeli jest <38 stopni. Niestety, żaden termometr po za rtęciowym się nie sprawdził. Miałam różne, na prawdę. Od tych w smoczku, po elektroniczne pod pachę, oraz taki elektroniczny do czoła i ucha. Niestety nie zdawały egzaminu i nie polecam ich absolutnie. Szczególnie tych ostatnich. Córka miała prawie 39 gorączki, tyle pokazał rtęciowy, a ten do czoła i ucha wskazał jedynie 37,1. Wyrzuciłam od razu, żeby się nie denerwować. W ramach współpracy z firmą DIAGNOSIS otrzymałam bezdotykowy termometr Diagnostic NC300

Bezdotykowy termometr

Kiedy trafił w moje ręce Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300, byłam do niego sceptycznie nastawiona. Okazja do użycia pojawiła się bardzo szybko. Ja dość mocno się rozłożyłam, gardło, zatoki, kaszel, katar, dawno nie byłam tak chora. Gorączka 38,5 wg termometru rtęciowego, oraz 38,6 wg tego na podczerwień. Za każdym pomiarem wyniki były bardzo zbliżone, tak więc ufam, że pomiar jest dokładny. Bez obaw użyje kiedy zachoruje któraś z moich córek.

Termometr zapakowany jest w bardzo poręczne etui, w środku jest profilowane, więc sprzęt nie będzie się przemieszczał i nie uszkodzi się. Bez problemu mieści się w damskiej torebce. Pokrowiec nie jest większy od tego na okulary.

Ja ze swojej strony bardzo polecam bezdotykowy termometr Diagnostic NC300, można go kupić TUTAJ

OPIS TECHNICZNY

zakres pomiaru34,0ºC do 43,0ºC
dokładność pomiaru± 0,3ºC/0,5ºC 34,0ºC do 43,0ºC
zasilaniebaterie – typ AAA, 2 szt.
waga76 g (z bateriami)
wymiary138 x 35 x 38mm
okres gwarancji2 lata
pamięć12 pomiarów
czas pomiaru1 sekunda
autowyłączeniepo 30 sekundach
odległość dokonywania pomiaru5-10 cm
alarm podwyższonej temperaturyTak (37,8ºC)

DIAGNOSIS Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300

DIAGNOSIS Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300

DIAGNOSIS Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300

DIAGNOSIS Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300

Od producenta

Bezdotykowy termometr Diagnostic NC300 przeznaczony jest do pomiary temp. ciała i otoczenia w sposób bezdotykowy. Zapewnia dokładny i wiarygodny pomiar w bardzo krótkim czasie. Po włączeniu urządzenia wyświetla się ostatni zarejestrowany wynik. Termometr wyłącza się automatycznie po 30 sek.

  • Termometr na podczerwień
  • bezdotykowy
  • Pomiar temp. na czole
  • Pomiar temp. otoczenia
  • Pomiar: 1 sek.
  • Alarm gorączkowy
  • Pamięć: 12 pomiarów
  • Podświetlany wyświetlacz