Lifestyle blog

Karuzela elektryczna do łóżeczka PIRACI od Canpol Babies

Jakiś czas temu otrzymałam od Canpol Babies do przetestowania karuzelkę elektryczną. Nasza była już dość mocno „zmaltretowana” przez małe łapki, więc byliśmy bardzo zadowoleni kiedy paczka do nas dotarła :)
Przede wszystkim po otwarciu przesyłki w oczy rzuciła mi się kolorystyka, mocne, żywe i kontrastowe barwy. Do tego wielkość zabawek też zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie są to małe maskotki, na oko mają ok 15cm. Na pewno nie zginą w rączkach małego dziecka.

 

 

 

Każda z postaci ma w sobie grzechotkę lub piszczałkę. Można je bez problemu odczepić od ramion karuzeli, ponieważ mocowane są na rzep. Moja córka ma prawie 9 miesięcy, więc sama potrafi pociągnięciem zdjąć sobie zabawkę :) Oprócz wiszących maskotek na środku, tam gdzie łączą się ramiona znajduje się lusterko – bardzo przydatny gadżet – Julka bardzo go lubi :) Do każdej maskotki doczepione są odstające metki, każdemu maluszkowi na pewno się to spodoba…zabawki nie mają żadnych niebezpiecznych odczepianych elementów, nie ma możliwości żeby dziecko coś połknęło czy urwało.

 

 

 

Cała karuzela pokryta jest milutkim pluszem, bardzo ładnie komponuje się w dziecięcym pokoiku. Pozytywka gra aż 12 melodii, niestety trochę głośno – musieliśmy zakleić głośnik, bo Julka nie mogła zasnąć przy tak głośnych dźwiękach. Jak dla mnie dużym minusem jest to, że karuzela sama się nie wyłącza, melodie lecą jedna po drugiej, tak długo dopóki sami jej nie wyłączymy lub nie wyczerpią się baterię – szkoda, na pewno dużym ułatwieniem byłoby gdyby była możliwość regulacji czasu grania. Lub tak jak to było w karuzeli Canpol którą mieliśmy pierwotnie, po zagraniu wszystkich melodii karuzela wyłączała się automatycznie. Innych minusów nie znalazłam a używamy jej około miesiąca.
Sama obsługa jak i montaż nie są skomplikowane, każda mama poradzi sobie bez problemu :) Na pozytywce znajdują się tylko dwa guziczki, włączenie/wyłączenie oraz zmiana melodii. Jeżeli ktoś poszukuje w tym momencie takiej zabawki do łóżeczka to polecam zaopatrzyć się w model „PIRACI” :)