Lifestyle blog

Supernogi stonogi

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać fantastyczną grę jaką otrzymałam od Wydawnictwa Egmont. Muszę się przyznać, że to jedna z lepszych gier w jakie ostatnimi czasy miałam okazję pograć z moimi córkami. Supernogi stonogi to gra rodzinna, idealna na długie jesienne wieczory. Jeżeli szukacie ciekawej, a jednocześnie trochę zabawnej i wciągającej gry, to na pewno ta pozycja będzie dla Was idealna.

Supernogi stonogi gra dla dzieci

Zawartość i zasady

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Z pudełka zerka piękna kolorowa stonoga, która skutecznie przekonuje do otwarcia kartonika i przeczytania zasad.  Jeżeli jesteście ciekawi czy warto w nią zainwestować, serdeczne zapraszam do poczytania.

Elementami gry są:
4 kostki
4 płytki z główkami stonogi
15 płytek z butami
kolorowa instrukcja
Grę Supernogi stonogi rozpoczyna najmłodszy zawodnik, lub ten który ma najmniejszy rozmiar buta. Rzucając kostkami gracze starają się uzbierać jak najwięcej bucików dla swojej stonogi. Rozgrywka z początku jest dość łatwa, jednak problemy pojawiają się w momencie, kiedy na stole pozostaje coraz mniej płytek z nogami stonogi.

Dlaczego warto?

To bardzo wciągająca rozgrywka, która nie trwa zbyt długo. Każda gra, to kilkanaście minut podczas której nasze dziecko przyswaja sobie wiedzę z dodawania i odejmowania. Tak więc doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci, które są własnie na etapie nauki liczenia. Z pewnością to fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Muszę przyznać, że dawno żadna gra nie wciągnęła mnie na tyle, abym chciała do niej często wracać. Do Supernogi Stonogi siadamy praktycznie codziennie. Rozgrywka jest bardzo ciekawa i można wspólnie pobawić się i pośmiać. Moje córki, tak jak i my rodzice, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. To jedna z lepszych gier jaką obecnie posiadamy w naszych zbiorach. Na koniec dodam jeszcze, że ta gra doskonale sprawdzi się jako prezent. Wiem, że do świąt jeszcze daleko, ale uważam, że na mikołajki będzie idealna.