Lifestyle blog

Choinka z makaronu

Dziś pokaże Wam jak zrobić piękną choinkę z tego co mamy akurat w domu. Ja do mojej choinki wykorzystałam makaron świderki i ozdobne koraliki, resztę farby w sprayu i klej na gorąco. Choinka z makaronu diy prezentuje się przepięknie, a w jej powstawanie zaangażowałam także córki.

Choinka z makaronu – jak zrobić?

Wykonanie nie jest trudne, jednak potrzeba trochę wolnego czasu i chęci. Taką choinkę możecie wykonać razem z dziećmi, jest to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu. Ja z pomocą Marysi zrobiłam dwie piękne choinki, na które zużyłyśmy około 400g makaronu świderki.

Do wykonania choinki z makaronu potrzebujemy?

  • grubszy arkusz papieru (blok techniczny)
  • makaron – ja użyłam świderków (może być tez inny typu kokardki, rurki itp)
  • klej na gorąco
  • spray w wybranym kolorze ozdoby

Choinka z makaronu – Jak zacząć?

W pierwszej kolejności robimy z papieru stożek. Musi być sztywny, więc warto użyć np. bloku technicznego. Ja akurat wykorzystałam dwie kartki. Stożek musi być stabilny o równej podstawie. Nie może się przechylać i kołysać. Makaron wsypujemy do naczynia, z którego będzie go łatwo wyciągać. Zaczynamy nakładając kroplę kleju na czubek makaronu, następnie przyklejamy go do stożka, zaczynając od dołu. Przyklejamy jeden obok drugiego na około.

Przyklejanie jest dość czasochłonne, ale nie jest trudnehttps://www.traditionrolex.com/28. Moja siedmiolatka doskonale sobie radziła. Starajmy się, aby makaron dość mocno do siebie przylegał, tak żeby nie było widać kartki do której go przyklejamy.

Kiedy już cały stożek będzie zapełniony to znaczy, że choinka z makaronu jest prawie gotowa. Odstawiamy ją na około godzinkę, żeby klej dobrze wysechł. Po tym czasie możemy ją pomalować. Oczywiście nie róbcie tego w domu. Ja wyszłam na świeże powietrze z daleka od domu, bo zapach farby w sprayu jest dość nieprzyjemny i mocno wyczuwalny.

Jak malować choinkę z makaronu?

Choinka z makronu (rożek) od spodu jest pusty. W środek wkładamy plastikową butelkę napełnioną wodą i ustawiamy na jakimś stabilnym podłożu. Z odległości kilkunastu centymetrów malujemy choinkę. Ja miałam w domu akurat resztę srebrnej farby w sprayu, więc takiej użyłam. Jednak możecie równie dobrze użyć każdego innego koloru. Myślę, że bardzo ładnie będzie prezentować się zielona, spryskana sztucznym śniegiem. Wybór kolorów i ozdób macie na prawdę bardzo duży.

Kiedy choinka z makaronu jest już pomalowana, warto odstawić ją w bezpieczne miejsce do wyschnięcia. U mnie stała na balkonie, dzięki temu nie było czuć w domu zapachu farby i dość szybko wyschła.

Jak ozdobić choinkę z makaronu?

Ozdobić możecie w dowolny sposób, ja wykorzystałam czerwony łańcuch z koralików. Moja choinka z makaronu prezentuje się fantastycznie i jest idealną ozdobą każdego pomieszczenia w którym się ją postawi. Doskonale nadaje się na prezent dla bliskiej osoby.

choinka z makaronu

Wpis w ramach akcji Blogrudzień