Lifestyle blog

Plakaty w stylu skandynawskim

Święta święta coraz bliżej, a ja przy tych wszystkich świątecznych porządkach krytycznym okiem przyjrzałam się ścianom u mnie w domu. Pomieszczenie jest dość duże, a jakoś nigdy nie miałam koncepcji żeby je ładnie ozdobić. Lubię raczej minimalistyczny styl, przepych nie jest dla mnie. Dlatego na jednej ze ścian wiszą tylko dwie półki, a po środku jest pusto. Dziś chciałabym Wam pokazać w jaki sposób odmieniłam gołe ściany i dodałam im trochę życia. Zapraszam Was na wpis, w których pokażę Wam plakaty w stylu skandynawskim.

Jak odmienić salon za pomocą plakatów

Zapewne wiecie, że bardzo lubię fotografować. Moje zdjęcia zdobią kilka pomieszczeń w domu, jednak żadne z nich nie pasowało mi do salonu. Postanowiłam odmienić moje ściany i powiesić na nich plakaty w stylu skandynawskim. Minimalistyczne, czarno białe fotografie w ciemnych ramach doskonale wkomponowały się w całe wnętrze. Oprawiłam je w czarną, drewnianą ramę, która znakomicie dopełnia całość. Przód ramy został wykonany ze szkła akrylowego, które jest lekkie i odporne, tak więc gotowe do powieszenia obrazy w ogóle nie są ciężkie, na pewno nie spadną i będą zdobić przez długi czas.

Plakaty w stylu skandynawskim

Zdecydowałam się na trzy różne plakaty, które według mnie doskonale się ze sobą komponują i wzajemnie się uzupełniają. 70×100 to fantastyczny widok, który ukazuje jesienno-zimowe klimaty w czarno białych barwach. Ja wybrałam największy rozmiar, jednak plakat dostępny jest w kilku innych wymiarach, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Umieściłam go nad kanapą, między dwoma półkami. Prezentuje się tam znakomicie. To miejsce które teraz zupełnie inaczej wygląda, zostało pięknie ozdobione i już nie świeci pustkami.

Kolejne dwa plakaty powiesiłam obok siebie, bo według mnie idealnie się komponują i tworzą spójną całość. Na plakatach mamy mniszek lekarski w dwóch odsłonach. Dmuchawce ozdobiły ścianę, na której do tej pory wisiały moje zdjęcia. Plakaty mają wymiary 50×70 i 40×50, ale dostępne są też większe i mniejsze. Nie chciałam kolejnego giganta na tej ścianie, ponieważ jest ona znacznie mniejsza i większy plakat nie wyglądał by dobrze. Dwa mniejsze dmuchawce w czarnej ramie, wyglądają znakomicie, nie tylko zdobią ale dodają lekkości i tworzą fantastyczny klimat.

Myślę, że takie plakaty znakomicie sprawdzą się w każdym domowym pomieszczeniu. Idealnie pasują też na prezent np. do dziecięcego pokoju. Wybór jest bardzo duży, a cudny miś, czy plakat z imieniem na pewno odmieni dziecięcy pokoik nadając mu lekkości i charakteru.