Lifestyle blog

Zdrowe dania dla dzieci

Kiedy w domu pojawia się pierwsze dziecko, to zrozumiałym jest fakt, że młodzi rodzice mają mnóstwo pytań. Ja największy problem miałam z rozszerzeniem diety. Nie bardzo miałam pomysł na zdrowe dania dla dzieci, a córka była dość wymagająca. Wtedy z pomocą oczywiście przychodził mi internet. Jednak dziś trafiła mi w ręce fantastyczna książka od Egmont Happy Family, która idealnie sprawdzi się przy malutkim jak i nieco starszym dziecku.

Zdrowe dania dla dzieci

Jak zacząć?

Na wstępie przeczytamy krótką historia Happy Family, czyli zobaczymy dlaczego i dla kogo powstała ta książka i przepisy.  Dalej znajdziemy mi.in zasady świadomego żywienia, czy ważne informacje o wprowadzeniu nowego pożywienia do diety dziecka. Jeżeli interesujecie się Cię czym zastąpić cukier, lub jakie stosować przyprawy przygotowując zdrowe dania dla dzieci, to koniecznie musicie to przeczytać. Jednak to jeszcze nie wszystko, bardzo ciekawy rozdział jest o przechowywaniu żywności i o tym jak wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe.

Przepisy na zdrowe dania dla dzieci

Książka pełna jest fantastycznych pomysłów na posiłki dla maluchów. W czterech kolejnych działach możecie znaleźć dania dla niemowląt powyżej 4 miesiąca życia, następnie powyżej 6 miesiąca, potrawy dla maluchów powyżej 12 miesiąca oraz przekąski do maluchów powyżej 12 miesiąca. Przy każdym przepisie mamy informację, że danie jest na przykład bez glutenu, czy wegetariańskie. To bardzo duże ułatwienie. Na fotkach znajdziemy pięknie zaprezentowane posiłki, więc dokładnie widać, co własnie będziemy gotować. Wiedza jak przygotować zdrowe dania dla dzieci jest z pewnością niezbędna każdemu rodzicowi

Czy przy rozszerzaniu diety korzystaliście z tego typu literatury? Czy przygotowywaliście zdrowe dania dla dzieci, czy raczej zdawaliście się na intuicję? Lubicie tego typu poradniki, czy książki kucharskie? Chętnie dowiem się jak radziliście sobie z przrządzaniem posiłków dla Waszych pociech.