Lifestyle blog

Mr. Men i Mała Miss

Wydawnictwo EGMONT zaskakuje mnie z dnia na dzień co raz bardziej, oczywiście pozytywnie. W moje ręce trafiła ostatnio niezwykła seria książeczek Mr. Men i Mała Miss. Zamówiłam je ze względu na wymowne tytuły, które sami musicie przyznać, opisują z pewnością nie jedno dziecko. Zapraszam do poczytania o niezwykłym książeczkach, które pokochacie.

Mr. Men i Mała Miss

Od Wydawnictwa

Roger Hargreaves, to autor tej niezwykłej serii. Zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Men i Mała Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie. Do dziś sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy książek, na ich podstawie powstały seriale, wydano płytę z piosenkami Mr. Mena, a półki sklepowe uginają się od gadżetów związanych z serią.

Mr. Men i Mała Miss

To cienkie, ale bardzo ładnie wydane książeczki o wymownych tytułach. W mojej kolekcji znalazły się „Mała uparciuszka”, „Mała złośnica”, „Pan Bałagan” i „Pan Leniuszek”. Wybrałam je ze względu na to, że mam do czynienia w domu z takimi właśnie problemami – jeżeli mowa oczywiście o dzieciach. Książeczki są bardzo ładnie wydane, na ponad 30 stronach po za ciekawą historyjką znajdziemy kolorowe ilustracje, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Przeczytajcie książeczki wspólnie razem z dziećmi i zobaczcie czy idzie poskromić małą złośnicę, albo czy Pan Leniuszek nie mieszka z Wami pod jednym dachem. Mr. Men i Mała Miss to seria kilkunastu książeczek, które mają obecnie bardzo przystępną cenę, tylko 3,74 za sztukę.