Lifestyle blog

A czy Ty zgłosiłeś się już po odbiór nagrody?

Nagrody

Rodzice wychowali mnie tak, że zawsze każdemu trzeba mówić „dzień dobry” niezależnie od tego, ile razy mijamy go na ulicy. Jeżeli ktoś nam coś daje, to „dziękujemy”, jeżeli czegoś chcemy to mówimy „poproszę”. Zostało mi tak do dzisiaj, zwroty grzecznościowe używam codziennie. Są dla mnie tak naturalne, że same cisną mi się na usta. Myślałam, że wszyscy mają tak samo. Zdanie zmieniłam w momencie kiedy założyłam fanpage i zaczęłam być sponsorem w różnych konkursach, a zwycięzcy zaczęli zgłaszać się po nagrody.

A czy Ty zgłosiłeś się juz po odbiór nagrody? Jeżeli chodzi o konkursy, to było ich trochę, na początku po kilka w miesiącu, potem trochę mniej. Wtedy właśnie uderzył mnie ten brak kultury u osób, które zgłaszają się po odbiór nagród. Nie szufladkuje tu wszystkich są oczywiście zwycięzcy, którzy są baaaaardzo mili i do nich nie mam zastrzeżeń. Notorycznie zdarza się jednak, że osoby które zgłaszają się do mnie po odbiór nagród są, jakby do delikatnie ująć – zbyt mało wylewne! Zapominają nawet o grzecznościowym „cześć” lub „dzień dobry”, zresztą zapominają o jakiejkolwiek formie powitania. Wydawało mi się, że zwracając się do kogoś kogo nie znamy, po prostu WYPADA się przywitać. Może ja się mylę, a może jestem starej daty, a może po prosu zbyt dużo wymagam?

Zdaję sobie sprawę, że nie sponsoruję samochodu, tylko drobne upominki, ale czy to ma jakieś znaczenie? Dzień dobry mówimy sąsiadce która ledwo wiąże koniec z końcem i sąsiadowi który ma dwa mieszkania i 4 razy do roku wyjeżdża na wakacje. Wracając jednak do sprawy, jak można pisać do kogoś „zgłaszam się – podaję adres” lub „wygrałam nagrodę wyślij mi na adres”. A gdzie „witam”? Lub chociaż „hej” gdzie dziękuję? Mam wrażenie, że te osoby myślą tylko „dawaj szybko nagrodę i nie zawracaj dupy„.

Tak więc mam mały kursik do wszystkich nieogarniętych.

Zgłaszamy się 

Zgłaszając się do sponsora po odbiór nagrody, używamy zwrotu grzecznościowego np. Dzień dobry, oczywiście są też inne formy mniej oficjalne np. Witam, witaj, hej, cześć itp itd. Wypada się przedstawić jeżeli na facebooku mamy nieprawdziwe dane.

Jaki konkurs?

Piszemy w jakim konkursie wygraliśmy, u kogo był organizowany. Nie ma problemu jak dana firma/osoba sponsorowała tylko jedną nagrodę. Jednak jeżeli tych konkursów było np. 5 to już może być problem.

Dziękujemy!

Na końcu ładnie dziękujemy i żegnamy się. Wystarczy napisać „ślicznie dziękuję” lub „bardzo się cieszę”.

Miło jest wiedzieć, że ktoś jest zadowolony z nagrody. Czy ludzie na prawdę myślą, że po drugiej stronie komputera jest robot zaprogramowany tylko na wysyłanie nagród? Chyba więc ich rozczaruję, nie jestem robotem. Jestem kobietą po 30-tce, mam dwie córki, rodzinę i prowadzę firmę. Sponsorując nagrodę w konkursie, daję wygranemu tak na prawdę pieniądze. Może nie duże, jednak to zawsze coś, ale tak się zastanawiam, kto z wygrywających dał ostatnio komuś np. 30zł? No właśnie…

Oczywiście jest mnóstwo moich kochanych fanów, którzy po otrzymaniu ode mnie nagrody wysyłają zdjęcie, dziękują i są bardzo mili, takich Was uwielbiam i serdecznie dziękuję każdemu z osobna za tyle miłych słów za otrzymane prezenty. Pamiętajcie, warto być miłym. Tym bardziej dla kogoś obcego, skoro ktoś nas nie zna to opinię wyrabia sobie przez takie właśnie drobnostki jak np. proste i najbardziej popularne dziękuję.