Lifestyle blog

Darmowa reklama

Problem z reklamą

3 lata temu jak zakładałam własnego bloga, moim problemem było dotarcie do czytelników. Nie chciałam ich dużo, chciałam, żeby po prostu byli, niezależnie od ilości. Główkowałam jak to zrobić, aby ktoś wszedł i poczytał. W pewnym momencie miałam nawet chwilę zwątpienia. Chciałam zrezygnować. Pewnie dużo osób tak właśnie zrobiło w momencie, kiedy im brakowało pomysłów. Ja jednak nie chciałam się poddać. Spodobało mi się prowadzenie bloga, chciałam utrzymać go jak najdłużej. Dużo pracy włożyłam w jego wykonanie i żal mi było porzucić to „dziecko”. Potem wpadłam na pewien pomysł, pomyślałam o tym, że darmowa reklama u innych blogerów to jest to, czego mi trzeba.

Grupy na facebooku

Ktoś podsunął mi pomysł, żeby dodać się do kilku grup blogerskich na facebooku. Mówił, że możliwa jest tam darmowa reklama swojego bloga, że wkleja się posty i…no właśnie, wiszą sobie. Nikt tego nie czyta, a komentarze na blogu z takich grup wyglądają zawsze tak samo. Zazwyczaj otrzymywałam „super wpis”, lub co gorsza „przeczytałam zapraszam na rewanż”. Jak ktoś chciał bardziej zabłysnąć to pisał „piękne zdjęcia, zgadzam się z Tobą, to co piszesz ma sens”. Po takich komentarzach od razu wiadomo, kto przeczytał Twój wpis. Co drugi post opierał się tam na pustej wymianie obserwacji, czy bezsensownego komentarza. Zdarzyło mi się kilka razy na takich własnie grupach opublikować wpis. Powiedziałam sobie, nigdy więcej. Po co mi takie coś? I tak nie zyskam w ten sposób żadnych czytelników, co najwyżej kilka beznadziejnych komentarzy i to wszystko. Oczywiście jest kilka bardzo fajnych grup na facebooku, gdzie faktycznie dodawanie swoich postów ma sens, panują tam zasady i poza tym, że ktoś wejdzie i przeczyta to, da kilka fajnych i pomocnych rad. Niestety nie jest ich wcale dużo.

Pomysł

Nie pamiętam dokładnie, gdzie zauważyłam, że blogerzy czasami wymieniają się linkami do swoich blogów. Pomyślałam, że to świetna darmowa reklama. Postanowiłam jakoś to wykorzystać. Wpadł mi do głowy może i szalony pomysł, jednak kto nie ryzykuje, ten nie ma. Założyłam swoją stronę www.reklamazareklame.pl, która jest platformą do wymiany linków, banerów, wpisów gościnnych itp między użytkownikami blogów, stron www, sklepów internetowych. Ktoś zaprezentuje Ciebie na swojej stronie czy fanpagu, za to, że Ty zrobisz to samo. Na stronie jak na razie jest ponad 100 użytkowników, jednak cały czas działam, aby ta liczba się zwiększyła.

darmowa reklama reklamazareklame

Darmowa reklama

Stronka jest darmowa, wystarczy się zarejestrować i wybrać kilka (lub kilkanaście) osób, których strony Ci odpowiadają. Jeżeli druga strona też będzie zainteresowana, to wymienicie się np. wpisami gościnnymi, lub linkami, albo jednym i drugim. Ja skorzystałam kilkukrotnie i jestem zadowolona. Wszystkie osoby, które są na stronie, to miłe i pomocne osoby otwarte na propozycje wzajemnej reklamy. Jeżeli ktoś z czytających ten wpis, ma ochotę dołączyć do stronki, to serdecznie zapraszam.

darmowa reklama reklamazareklame