Lifestyle blog

Moje hobby – fotografia

Może nie wiecie, bo nigdy się nie chwaliłam, ale fotografia to moje hobby. Z racji wykonywanego zawodu, musiałam choć trochę poznać tajniki fotografowania. Przez moje ręce przewinęło się mnóstwo sprzętu fotograficznego. Poznałam tą branżę „od kuchni”, ale nigdy nie chciałam robić tego zawodowo, fotografię traktuję jak hobby.

Fotografia

Moje dzieci mają mnóstwo pięknych zdjęć. Praktycznie na każdy spacer zabieram aparat i działam. Jako, że mój sprzęt jest w klasie typowo amatorskiej, to niestety czasem potrzeba im delikatnej poprawki. Muszę się tutaj przyznać, że jeżeli chodzi o wszelkie programy do obróbki, to jestem kompletnie zielona. Najłatwiejsze są te, gdzie wszystko dzieje się automatycznie. Jeżeli chciałabym jednak uzyskać jakieś efekty, no to jest problem. Nie umiem…próbowałam się nauczyć, ale brak mi czasu i chęci.

Jest Rudo

Jednak dla chcącego nic trudnego. Nie poszłam na żaden kurs, nie nauczyłam się w kilka chwil Photoshopa, a jednak moje fotki zyskały drugie życie i to tylko za pomocą jednego kliknięcia. Pewnie zastanawiacie się jak ja to zrobiłam? Otóż bardzo prosto, pomogła mi w tym Natalia z bloga Jest Rudo. Znalazłam u niej sporo przydatnych informacji na temat obróbki zdjęć w Photoshopie. Mnóstwo bardzo pomocnych wpisów na temat fotografii. Koniecznie zerknijcie do niej, jeżeli macie problemy z obróbką, czy chcecie nauczyć się robić dobre zdjęcia. Dzięki tego typu osobom, fotografia i jej tajniki nie są takie straszne

Zdjęcia

Zapraszam Was do obejrzenia moich zdjęć przed i po zastosowaniu jej akcji do Photoshopa. Spośród tylu dostępnych wariantów wybrałam trzy, które przedstawiam Wam poniżej. Liczę na Wasze szczere komentarze. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów.
Na poniższych zdjęciach znajdują się moje córki. Niespełna 6 letnia Marysia, oraz 2 letnia Julka, na nie których możecie zobaczyć także mnie. Dzięki zastosowanym filtrom, każda fotografia delikatnie się zmienia.

Akcja – Kiwi

Pierwsze fotki są z użyciem filtra kiwi, z grupy akcji podstawowych. Dzięki niemu kolory stały się bardziej nasycone. Zdjęcie nabrało charakteru, jest jakby bardziej wyraźne, takie z pazurem. Ciężko jest uzyskać mocny efekt w ogóle nie obrabiając fotki. Być może jakimś drogim obiektywem taka możliwość istnieje, jednak dla mnie jako amatora jest to raczej niemożliwe.

Akcja – Subtelna

Zobaczcie jakie piękne efekty uzyskuje się przy zastosowaniu filtra subtelna z kategorii filtrów świetlistych. To chyba mój ulubiony. Zdjęcia są jaśniejsze, bardziej wyraźne takie jak być powinny. Według mnie fotki prezentują się o wiele lepiej. Delikatność i subtelność bije z tych zdjęć, zniknęły wszelkie szarości i niedoskonałości. Lubię takie efekty – sama raczej bym tego nie uzyskała, a tutaj jeden klik (dosłownie jeden) i już mogę cieszyć oko takimi pięknymi efektami.

Akcja – Wanilia.

No i ostatni filtr akcji do Photoshopa. Przy zastosowaniu wanilii z kategorii filtrów pastelowych, można uzyskać przepiękne delikatne efekty. Kolory są bardziej ciepłe, zdjęcie nabiera życia.

Zobaczcie, na trzy zdjęcia poniżej, zastosowałam w nich trzy różne filtry, które pokazałam Wam powyżej. Oczywiście intensywność filtra można zwiększać i zmniejszać, dostosowując je odpowiednio pod siebie. Ja starałam się ingerować jak najmniej w to co proponuje Natalia, jednak nie ukrywam, że troszkę się pobawiłam.

Robienie zdjęć to fantastyczna sprawa

W dzisiejszych czasach, nie trzeba nosić wszędzie aparatu, aby móc fotografować. Telefonem także można zrobić ładne zdjęcie. Zobaczcie sobie, co udało mi się zdziałać moim Samsungiem zanim zakończył swój żywot. Wystarczy tylko mieć dobre światło i pomysł. W moim telefonie jest tysiące (dosłownie) zdjęć, potrafię jednego dnia zrobić kilkadziesiąt, a potem przeglądam, segreguję, usuwam… kiedyś moje córki będą miały piękną pamiątkę z dzieciństwa. Ja nie mam zbyt dużo zdjęć z tego pięknego okresu.

Czy Wy obrabiacie jakoś zdjęcia? Macie jakieś swoje magiczne sposoby na to, aby nadać im charakteru i wyrazu? Zobaczcie na zdjęcia powyżej. Ja, jak widzicie używam dodatkowych filtrów, ale może znacie jeszcze inne magiczne sposoby, którymi chcecie się podzielić? Z miłą chęcią poczytam i wprowadzę je w życie.