Lifestyle blog

Elektroniczna niania Canpol Babies – przydatny produkt czy zbędny gadżet?

Niania elektroniczna w naszym przypadku okazała się niezbędna. Dziewczyny mają swoje pokoje na piętrze, Marysia jest już na tyle duża, że nie potrzebuje niani, jednak półroczna Julka wymaga takiego urządzenia. Żebym mogła zając się chociażby obiadem czy sprzątaniem jak mała śpi, niania elektroniczna jest mi niezbędna.
Przy Marysi używaliśmy konkurencyjnej firmy – byliśmy zadowoleni, jednak przy Julci odmówiła posłuszeństwa i musieliśmy pomyśleć o nowej. Z pomocą przyszła nam firma Canpol Babies. Zgłosiłam się do programu Blogosfera i otrzymałam do testów ich produkt.

Niania elektroniczna

Niania spełniła swoje zadanie w 100%. Przede wszystkim jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi firmami. Ta którą miałam była dość gruba i ciężka, niania Canpol Babies jest na tyle lekka, że ze spokojem można trzymać ją przy pasku. Zasięg jest rewelacyjny. Producent podaje, że powinien być do 400m – jednak nie było konieczności testowania jej na takich odległościach. Testowałam ją w różnych warunkach domowych i nie było problemu, nigdy się nie gubiła ani nie łapała żadnych zakłóceń.
Czułość jest naprawdę wysoka. Na początku ustawiłam nianię tuż nad główką Julki, jednak wtedy niania łapała także każde jej poruszenie, szelest kołdry itp. Przestawiłam więc ją na kant łóżeczka z drugiej strony. Teraz działa rewelacyjnie.

 

niania elektroniczna
Moja niania jest zwykle podpięta do gniazdka, jednak zdarza się, że stosuje do niej również baterie – jest to duże ułatwienie, bo niestety nie zawsze jest dostęp do prądu.
niania elektroniczna

Jak działa niania elektroniczna?

Sama obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Należy tylko ustawić w obydwu urządzeniach wspólną częstotliwość tzn 1 lub 2 i to wszystko. Tutaj jednak muszę stwierdzić, że takie rozwiązanie nie zbyt mi odpowiada. Na tym samym suwaczku znajduje się  też włączenie/wyłączenie, trzeba więc pamiętać, na jakim ustawieniu mamy odbiornik i dopasować do niego nadajnik lub na odwrót. Lepszym rozwiązaniem byłby osobny włącznik/wyłącznik, dzięki temu suwaczek częstotliwości zawsze byłby ustawiony tak samo. Myślę, że jest to kwestia przyzwyczajenia, jednak często zdarzało mi się biegać z góry na dół żeby zobaczyć czy obydwa urządzenia są ustawione tak samo – tym bardziej że często je przełączałam.
niania elektroniczna
Jestem bardzo zadowolona z niani elektronicznej firmy Canpol Babies. Polecam ją wszystkim rodzicom, którzy chcą czuć się spokojni kiedy dziecko przebywa w innym pomieszczeniu. Nie jest to dla mnie zbędny gadżet, wręcz przeciwnie, traktuje ją jako niezbędnik przy małym dziecku. Zapraszam też do przeczytania kolejnego artykułu na temat przydatnych (bądź nie) gadżetów, dla mamy i dziecka.

Co gwarantuje producent?

 – zasięg do 400 m
– wskaźnik świetlno-dźwiękowy poziomu aktywności dziecka
– wskaźnik świetlny niskiego poziomu baterii
– wskaźnik świetlny zasięgu
– przełącznik częstotliwości radiowych
– wysuwane anteny teleskopowe
– klips umożliwiający mocowanie do paska
– zasilanie bateriami lub poprzez zasilacz sieciowy
POLECAM !!